Jste zde

Domů » Škola

Akce školy

Akce školy

Na přání rodičů žáků Gymnázium Kojetín zařadilo do distanční výuky od 1. 2. 2021 jednu nepovinnou online hodinu tělesné výchovy a všeobecné sportovní přípravy týdně.

Následujícími řádky se ještě vrátíme do adventního období. 20. prosince 2019 se totiž po roční pauze uskutečnila vánoční akademie v nově zrekonstruované budově Sokolovny. Strávili jsme zde dopoledne plné zábavy, hudby, tance a zpěvu, vyhodnotili jsme dosavadní aktivity, ocenili vítěze soutěží a zhlédli žákovské divadlo. Je vhodné alespoň na některá čísla programu upozornit, a proto tedy alespoň telegraficky.

Adaptační kurz pro žáky 1. ročníku a kvinty – Buchlovice 2019

      Žáci prvního ročníku a kvinty Gymnázia Kojetín absolvovali seznamovací a adaptační kurz v Buchlovicích, který je pořádán již mnoho let.  Akce proběhla od 9. 9. do 13. 9. 2019 v penzionu Na přehradě v oblasti Smraďavky.

Ano, i tak by se dal uvést program naší letošní veřejné akademie dne 22. března 2018. Ve školním roce 2017/2018 si připomínáme čtvrtstoletí od vzniku Gymnázia Kojetín. Dá se říct, že akce splnila očekávání. Hodinu a čtvrt trvající program byl pestrý a většina diváků odcházela spokojená. V krátkém ohlédnutí si tedy tradičně, kdo se na akci podílel.

Vážení rodiče a přátelé školy, v prosinci 2017 se uskutečnila školní vánoční akademie a součástí jejího programu byla opět zajímavá vystoupení. Nechceme si nechat vše jen pro sebe, a proto se v kojetínské Sokolovně uskuteční  22.

Čas vánoční je sice pryč, ale máme možnost připomenout si některé okamžiky z našeho předvánočního setkání, které se uskutečnilo 22. prosince 2017. Informací o této události chceme jednak zaznamenat, kdo se na akci podílel, a také pozvat na veřejnou akademii, která programově většinou vychází z té vánoční.

 

 

 

 

Jak titul naznačuje, byla naše Vánoční akademie 2016 opět ve znamení dobré pohody. Říká se, že s úsměvem jde všecko lépe, a jistě je to pravda. Tradiční setkání žáků našeho gymnázia k ukončení kalendářního roku v Sokolovně dne 22. prosince trvalo opět celé dopoledne. Hodně se zpívalo, hrálo, moderovalo, vyšla nová rocková hvězda a závěr byl opět v duchu filmového představení.

Jednu z příjemnějších tradic naší školy tvoří každoroční výlet maturitního ročníku do Prahy. Tento rok nebyl výjimkou.

V úterý jsme nasedli do vlaku nejmenovaného soukromého dopravce a vzhůru do hlavního města. Po dvou hodinách jsme dorazili do Prahy, ubytovali jsme se a dostali od pana učitele Růžičky instruktáž o správném chování (samozřejmě jen repetetivní, neboť jsme zodpovědní mladí lidé). A už nic nebránilo tomu, aby začal náš třídenní maraton zážitků.

Stránky