Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů » Předmětové komise » Předmětová komise - přírodní vědy

Zeměpis

 

Žáci primy si poprvé vyzkoušeli, jak se zápolí na poli zeměpisu. Tématem bylo heslo Lidstvo sobě jako parafráze na známé Národ sobě. Žáci se pomocí souřadnic pohybovali po celém světě a seznamovali se s problematikou ekologických katastrof v historii lidstva. S pomocí atlasu hledali odpovědi na úkoly k dané problematice. Nejlépe si nakonec vedli tito tři:

 

         Studenti Gymnázia Kojetín se zapojili i v letošním školním roce do celorepublikové zeměpisné soutěže Eurorebus. Z více než 100 aktivních hráčů Gymnázia Kojetín se do krajského semifinále v Olomouci kvalifikovalo 21 nejlepších.

 

             Ve čtvrtek 7. 12. 2017 se na Gymnáziu Kojetín konalo školní kolo zeměpisné olympiády kategorie D (střední škola). Zeměpisnou elitu vyššího gymnázia tvořilo 20 studentů, kteří řešili náročné zeměpisné testy. Soutěž byla rozdělena na dvě části. Práci s atlasem a bez atlasu. Výsledky olympiády budou zveřejněny na Vánoční akademii Gymnázia Kojetín 22.12.2017.

Ač by bylo jistě zajímavé seznámit se s Kubou mužem, my, tedy sexta a 2. ročník, jsme se seznamovali s Kubou ženou. Lépe řečeno s Kubou ženského rodu a zvládli jsme ji poznat během dvou vyučovacích hodin vcelku do detailu. Průvodcem, a to doslova, nám byla Martina Klevetová, studentka cestovního ruchu, která se na Vysoké škole polytechnické v Jihlavě připravuje na budoucí kariéru průvodkyně cestovní kanceláře. Martina se letos zúčastnila měsíční expedice po Kubě pod vedením profesora Chalupy a přišla se s námi podělit o zážitky z cesty.

 

To, že naše studenty zeměpis nejen baví, ale jsou i úspěšnými reprezentanty v tomto oboru, se ukázalo na konci února, kdy se vítězové a druzí v pořadí (v kategorii D i třetí) ze školního kola zúčastnili okresního kola v Zeměpisné olympiádě v Přerově, kde je čekala práce s atlasem, test bez atlasu a samostatná práce.

Našich 9 reprezentantů zabojovalo ze všech sil a tři z nich, k naší velké radosti, úspěšně postoupili do krajského kola.

Trojice postupujících vypadá takto:

 

Kategorie A/prima:

Roman Chylík – 2.místo

 

 

I v letošním školním roce k nám zavítala agentura Pohodáři s novými cestovatelskými zážitky.

        Zdravím všechny příznivce, fanoušky, aktivní hráče i zvědavce, kteří rozklikli tento článek. Jak již mnozí z Vás vědí, Gymnázium Kojetín se hodlá i v letošním školním roce zapojit do celostátní zeměpisné soutěže Eurorebus. Třetím rokem se v ní naši studenti měří s nejlepšími v České republice.

Stránky