Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů » Předmětové komise » Předmětová komise - výchovy

Výtvarná výchova

Studenti fotografovali velikonoční výzdobu doma , ve svém okolí nebo na vycházce. Zajímavé fotografie zde zveřejňujeme.

 

Detaily , příroda, zajímavé přírodní úkazy jsou  námětem pro výtvarnou

výchovu. Studenti je při svých procházkách velmi pěkným způsobem zachytili.

V tomto příspěvku najdete některé vybrané fotografie .

Další ukázky práce studentů

V tématické práci studenti zachytili zimní krajinu, Vánoce nebo se jen tak nechali inspirovat předvánočním časem, poté techníkou kolorované kresby, někteří s tupováním nebo prostříháváním vytvořili zajímavá přání k Vánocům a novému roku.

Středa 25. září 2019 byla pro první ročník a kvintu jedinečná. Žáci z obou tříd se totiž v rámci speciální exkurze vydali na výpravu do Holešova, kde prožili velmi zajímavý den. Ale začneme pěkně postupně.

 

Výstava loutek na zámku v Holešově

Studenti V5+1.roč měli umělecký zážitek a netradiční hodinu VV na zámku v Holešově. 25.9.2019 jsme jeli vlakem do Holešova na unikátní výstavu loutek manželů Nopových, která mapuje komplexní historii rodinných loutkových divadel v Čechách. Měli jsme možnost vidět originální loutky z různých období, dověděli jsme se něco o jejich výrobě a historii a dostali jsme jedinečnou možnost zachytit jejich krásu na papír vlastníma rukama. Výstava byla spestřena zámeckou hodinou výtvarné výchovy. Každý student udělal studii jedné loutky v kresbě tužkou.

... jenom kreslení řeknete si. Kdepak! Vždycky máme o čem přemýšlet a tentokrát jsme to opět vzali pěkně zeširoka. Od pozorování různých typů ořechů, přes realistické kresby jsme se dostali až ke zkoumání obsahových látek důležitých pro výživu člověka. Dospěli jsme k závěru, že jsou vskutku hodnotnou potravinou, jenomže - ořechy někdy ukrývají docela překvapivé věci, kupříkladu - šaty! Co by ještě všechno v ořechu mohlo být si zkusili představit sekundáni. Tvořili jsme ořechy dárkové, určené konkrétní osobě.

 

Jak jsme mňágovali.

 

 

Pouhé kreslení? Kdepak! To byste koukali, co všechno se ve výtvarné výchově probere. V primě a v sekundě jsme se věnovali zajímavému tématu „Alternativní doprava ve městě“, které je první letošní inspirací do soutěže Velká cena DDM.

 

 

 

Stránky