Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů » Předmětové komise

Předmětová komise - český jazyk a literatura

Dne 28. ledna 2019 se v Přerově konalo okresní kolo olympiády v českém jazyce, kterého se zúčastnili i 2 zástupci z naší školy, a sice Šimon Novotný a Anna Hrušáková, oba z kvarty. V silné konkurenci 40 žáků celého přerovského okresu se opravdu neztratili.

Stejně jako loni, tak i letos žáci naší primy a sekundy vyráběli záložky do knih v rámci mezinárodního partnerského projektu Záložka spojuje školy vyhlášeného Knihovnou Jiřího Mahena v Brně a Slovenskou pedagogickou knižnicou v Bratislavě. Letošní téma znělo Tajuplný svět příběhů.

Děti vyrobily přes 60 záložek, které byly odeslány slovenskému Gymnáziu z Bratislavy, ulica Ladislava Sáru. 

V záplavě zpráv o výborných výsledcích našich žáků by neměla zaniknout informace o tom, že studentka septimy Nikol Pechová se umístila v okresním kole Olympiády v českem jazyce na vynikajícím 2. místě v konkurenci 25 účastníků a bude reprezentovat sebe i školu v kole krajském, které proběhne 11. dubna 2016 v Olomouci. Přejeme úspěch a držíme pěsti.

Pro nezasvěcené vysvětlíme poněkud zvláštní titul. 26. října 2015 se dva autobusy se žáky sekundy, tercie a kvarty přesunuly do Městského divadla v Prostějově, abychom zhlédli další z pořadů cyklu Listování, což je divadelní představení s knihou v ruce, zvláštní druh scénického čtení, který poutavou formou předkládá divákům zcela nový zážitek z četby.

Součástí vzdělávacího programu naší školy je samozřejmě setkávání s kulturou. A protože se v Kojetíně pravidelně ve druhé polovině března koná přehlídka amatérských divadelních souborů, nemohou chybět ani naši žáci. Pravidelně všichni navštěvujeme některé z představení společně, mnozí potom individuálně v době mimoškolní.

 

Je již dobrou tradicí a samozřejmostí, že se studenti naší školy setkávají s osobnostmi naší kultury a mají možnost tzv. od zdroje získat informace o díle, které se stává součástí našeho kulturního bohatství. Setkávají se s živými osobami a ne jen s učebnicovými a historickými ikonami. To, že můžeme nahlédnout na osobnosti i z druhé strany, je neodmyslitelnou součástí školní práce.

 

Stránky