Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů » Předmětové komise » Předmětová komise - přírodní vědy

Biologie

Exkurze jsou nedílnou součástí výuky ekologického přírodopisu a biologie. V letošním školním roce jsme exkurze zahájili se septimou a 3. ročníkem návštěvou ZOO Zlín. V ZOO řada z nás strávila dětství, ale prohlídka s průvodcem a odborníkem na chování zvířat je vždy zážitkem, který předchozí návštěvy předčí.

V prosinci pak stejné třídy čekal brněnský Anthropos a expozice vývoje člověka, který se na podzim probírá v hodinách biologie. Viděli jsme mamuta v životní velikosti, spoustu koster a výjevů ze života našich předků.

My, studenti 3. ročníku a septimy z biologicko-chemického semináře, jsme si dne 10. 10. udělali trošku netradiční hodinu. Místo sezení v lavicích jsme využili příznivého říjnového počasí a vydali jsme se lovit a poznávat bezobratlé živočichy.

V uplynulém školním roce jsme v rámci hodin ekologického přírodopisu a biologie podnikli spoustu exkurzí.

S primou jsme zamířili k Tovačovským rybníkům a společně jsme s pracovníky Ornitologické stanice Přerov kroužkovali odchycené ptáky a dalekohledy sledovali spoustu ptáků na vodní hladině i mimo ni.

Želvy Miki a Honzík, vrabec Perka, osmáci Olaf, Lumpík a Otík, afričtí šneci Kuba a Tom, psi Connie, Ája a Venda, užovka Pepína, havanský psík Ája, agama Ferda, kočka Sina, králík Rudy, křeček Torpédo, morčata Julinka a Karel – se všemi jsme se seznámili osobně nebo prostřednictvím prezentací v hodinách přírodopisu v sekundě v rámci tématu Lidská obydlí.

 

 

 

Přírodovědné exkurze jsou nedílnou součástí výuky ekologického přírodopisu. Prima se v tomto školním roce dočkala exkurze nejdříve, už 10. března jsme se vydali k Tovačovským rybníkům. Proč tak brzy? Stali se z nás na chvíli ornitologové a se zasvěcenými odborníky z přerovské ornitologické stanice, paní Ing. Janou Kosturovou a panem Mgr. Martinem Vymazalem, jsme v přírodě pomocí dalekohledů hledali přilétající ptáky. Viděli jsme například mnoho kachen a racků, lysky, orla, orlovce s rybou v pařátech, volavku s rybou v zobáku.

Chuť patří mezi 5 základních lidských smyslů. Umožňuje nám vnímat chemické látky rozpuštěné ve slinách nebo ve vodě. Na kterých částech jazyka mají rozmístěné své chuťové pohárky pro rozlišení chutí (sladkou, slanou, kyselou a hořkou), zjišťovali v hodině ekologického přírodopisu naši terciáni.

 

Ve čtvrtek 18. ledna se 4 třídy - prima, sekunda, 1. a 2. ročník - zúčastnily besedy "Tonda obal na cestách". Vzdělávacím programem společnosti EKO-KOM prochází vrámci environmentální výchovy postupně všechny třídy naší školy, který tak doplňuje učivo s tématy ekologie a ochrany životního prostředí. Zkušená lektorka diskutuje s žáky na téma zpracování a recyklace odpadů, a srozumitelnou formou odpovídá na otázky:
Proč se odpady třídí? Jak je správně roztřídit? Co všechno se třídí? Jak se odpady recyklují? 

Stránky