Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

V červnu 2017 byl naší škole udělen titul Světová škola. Co za jeho ziskem stálo? Celoroční práce na projektu Kambodža. Připravili jsme výstavu o této zemi, uspořádali sbírku pro sirotčinec v Phnom Penh.

V letošním školním roce 2017 – 2018 v projektu opět pokračujeme. Tentokrát jsme si zvolili téma Ukrajina, protože na naší škole studuje několik žáků, jejichž rodina odtud pochází nebo kteří na Ukrajině pobývali studijně. Je to země s velkými sociálními rozdíly, s neblahou jadernou minulostí, s válkou na východě země, ale také s milými lidmi vždy připravenými podat pomocnou ruku, země rozlehlých lánů obilí a s krásným Zakarpatím na západě.

Naši studenti pro Vás připravili výstavu věnovanou Ukrajině. Prostřednictvím fotografií Ivy Zímové navštívíte východní část země, kde už čtvrtým rokem pokračuje válečný konflikt. Nahlédnete do života obyvatel nejen na Ukrajině, ale i Ukrajinců v Česku, seznámíte se s jejich kulturou, svátky a tradiční kuchyní. Poznáte různá místa, jako je např. Kyjev, Lvov, Černobyl, sporný Krym a Zakarpatská Ukrajina. Vernisáž výstavy proběhne 28. 3. 2018 v 13:30 hodin ve Vzdělávacím a informačním centru na Masarykově náměstí v Kojetíně. Navštívit ji budete moci každý všední den od 9:00 do 11:30 a od 12:30 do 17:00 hodin až do 6. května 2018. Všichni jste srdečně zváni.

Zároveň bychom naši výstavu chtěli propojit i s charitativní akcí. Rozhodli jsme se prostřednictvím organizace ADRA Havířov finančně podpořit chudé děti na Ukrajině. Žije zde totiž mnoho rodin, které nemají peníze na to, aby svým dětem zaplatili ve škole oběd. Proto ve dnech 18. – 20. dubna 2018 chystáme sběr starého papíru a finanční výtěžek ze sběru věnujeme chudým dětem Základní školy č. 20 v Mukačevu. Shromažďujte prosím papír už nyní, budeme rádi za jakékoliv množství, které na gymnázium donesete.