Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

Želvy Miki a Honzík, vrabec Perka, osmáci Olaf, Lumpík a Otík, afričtí šneci Kuba a Tom, psi Connie, Ája a Venda, užovka Pepína, havanský psík Ája, agama Ferda, kočka Sina, králík Rudy, křeček Torpédo, morčata Julinka a Karel – se všemi jsme se seznámili osobně nebo prostřednictvím prezentací v hodinách přírodopisu v sekundě v rámci tématu Lidská obydlí.

Děti si dobrovolně připravily povídání o svém domácím mazlíčkovi, pověděly nám, co má rád, čemu bychom se při chovu raději měli vyhnout, jak ke svému zvířeti přišly a jak se o něj starají právě oni. Někdy jsme se dozvěděli aktuální míry a váhy, jindy zase jak na chov konkrétního zvířete pohlížejí jinde ve světě. Kdo chtěl, měl příležitost si zvíře pohladit, došlo i na kontakt náletový, to když se vrabec Pérka prolétl po třídě a hledal, kde by se usadil. A kdo doma nemá žádného mazlíčka, mohl si připravit referát o jiných tvorech v domácnosti, například o komárech, mouchách a pavoucích.

Hodiny se moc povedly, všichni si připravili zajímavá povídání a patří jim za to velké poděkování. Také bych chtěla poděkovat rodičům, kteří byli často ochotni zvíře do školy na hodinu přírodopisu přinést a poté opět vrátit do domácího prostředí.

Obrázek dole: