Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

     Dne 9. října 2017 se naši chlapci zúčastnili okrskového kola v minifotbale základních škol a víceletých gymnázií. Turnaj se odehrál v Přerově na hřišti TJ Spartak Přerov. Ač to zpočátku vypadalo, že nedáme tým dohromady, tak se nakonec díky velkému zájmu některých fotbalistů podařilo sehnat pár náhradníků a na turnaj se jelo. Dokonce za naši školu nastoupila i jedna odvážná dívka, samozřejmě fotbalistka. Hrálo se v počtu 6 + 1 ve dvou poločasech po 10 minutách.

     Celkem se turnaje zúčastnilo 9 škol a hrálo se ve dvou skupinách systémem „každý s každým“. My jsme byli vylosováni do 5členné skupiny, takže nás v základním kole čekali čtyři soupeři. První dva zápasy hráli hoši hned po sobě, bez odpočinku, což se podepsalo na druhém výsledku. První zápas (s jedním ze 2 nejsilnějších soupeřů) odehráli chlapci s těsným výsledkem 1:2, kdy hráli poměrně vyrovnaně, jen chyběla při střelbě přesnější „muška“. Druhý zápas, ovlivněn únavou, skončil výsledkem 1:3. Po pauze nás čekali další 2 zápasy. První z nich skončil remízou 1:1 (škoda, šancí na gól bylo víc), pak následoval nejlepší zápas s výsledkem 4:1. Hoši skončili ve skupině na 3. místě, ale kdyby přálo trošku víc střelecké štěstí, mohl být výsledek lepší (viz výsledky 1:2, 1:1). Kolem hřiště se pohyboval „vyhledávač talentů“, který všechny zápasy sledoval, a z našich chlapců se aspoň na čtyři zeptal, za koho hrají apod., tzn., že se herně líbiliJ. Je to důkaz toho, že se opravdu nemáme za co stydět.

     Po skončení zápasů v základním kole nás čekal soupeř, který ve druhé, 4členné skupině, skončil taktéž na 3. místě. Shodou okolností jsme se v boji o 5. místo utkali s kojetínskou ZŠ Náměstí Míru. Zápas byl absolutně vyrovnaný a nejspíš by skončil remízou, ale náhoda tomu chtěla, že soupeř díky pokutovému kopu zápas jediným gólem rozhodl ve svůj prospěch. 

     Naši školu reprezentovali: Matyáš Zatloukal – V2, David Bibr, Ondřej Kejval a Kamil Zalabák – V3, Lukáš Hajduk, Lukáš Chytil, Filip Potočný, Jakub Smolík, Richard Zatloukal a již zmíněná dívka – Zdeňka Jordová, všichni z V4. Za reprezentaci všem děkujeme.

Obrázek dole: