Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

AN ENGLISH THEATRE

 

 

 

FAHRENHEIT 451                                                 WHEN:    6 th November  2017 (Monday)

 

by Ray Bradbury                                                     WHERE: BRNO

 

                                                                                   PRICE :   260 CZK

 

 

 

 

 

 

 

451 stupňů Fahrenheita je jeden z nejznámějších románů spisovatele Raye Bradburyho, popisuje antiutopickou vizi budoucnosti, ve které vítězí technokratická a povrchní kultura masových médií nad přemýšlivou společností uznávající hodnotu knih. Lidé v této společnosti se již o sebe vzájemně nezajímají a dokonce ztratili schopnost myslet, namísto toho utíkají do svého virtuálního světa hédonického vzrušení.

 

Děj knihy se odehrává ve velice hektické budoucnosti. Doba je charakterizována neustálým spěchem, většinou za zábavou; lidé nemají čas ani chuť číst knihy a starat se o něco jiného než o vlastní potěšení. Zájem o literaturu postupně upadá a knihy jsou posléze oficiálně zakázány a ničeny.

 

Hlavním hrdinou je požárník Guy Montag. Požárníci však v této době nejsou těmi, jež požáry hasí. Domy se vyrábějí z ohnivzdorných materiálů a požárníci už nemají co na práci, začínají dělat pravý opak své původní práce. Vyhledávají nelegální přechovavatele knih a vypalují jejich knihovny, často i celé domy. „451 stupňů Fahrenheita (232,8 °C) je teplota při které se papír vznítí a hoří”, píše Bradbury v úvodu. Proto mají požárníci ve znaku právě číslo 451.

 

Fahrenheit 451                                                           Fahrenheit 451

 

 

 

Ověřená instituce

Gymnázium, Kojetín, Svatopluka Čecha 683 - ekatalog.czGymnázia - ekatalog.cz

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

RSS kanál