Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

                Návštěva Prahy je pro maturitní ročníky již zaběhlou tradicí a jinak tomu nebylo ani v letošním roce. Aniž bychom se vzpamatovali z šoku prvního školního dne, vedla naše cesta do hlavního města, oné krásné, historické Prahy.

                 I přes odjezd v brzkých ranních hodinách se scházíme všichni v plné polní a vyrážíme, pro nás „luxusním“ vlakem, Leo Express, do Stověžaté Prahy. Po příjezdu naše kroky mířily přes Staroměstské náměstí k Židovskému městu, kde se nám naskytl pohled na nejznámější pražské synagogy. Následoval přesun do hostelu Marabou, kde se celá skupina ubytovala a připravila na divadelní představení Manon Lescaut v Národním divadle. Po bezvadném hereckém výkonu odcházíme spokojeni, avšak vyčerpáni, neboť toho bylo za celý den opravdu mnoho.

                 Ve středu nás čeká tradiční pražský okruh, který zahrnuje výstup na Petřín, procházku Petřínskými sady a následný přesun na Pražský hrad. Večerní program zajistí divadlo Palace, kde shlédneme komedii Caveman, která má veliký úspěch u všech diváků.

                 Třetí den zahajujeme návštěvou Vyšehradu, s věhlasným hřbitovem a bazilikou sv. Petra a Pavla. Dalším bodem zájmu je Neviditelná výstava, která svým obsahem všechny mile překvapila. Odpoledne si každý mohl vytvořit svůj vlastní program. Návštěva TUNELU tradičně zakončila celý den.

                 Poslední den naše kroky směřovaly na prohlídku Valdštejnského paláce, sídla Senátu. Celá budova s odborný výkladem milé průvodkyně z Ostravy nás okouzlila a zpříjemnila nám tak poslední den. Poté se celá hanácká skupina odebrala na Hlavní nádraží k odjezdu zpět do rodného kraje.

 

        Co říci závěrem? „V Praze je blaze, ale draze."            

                                  Studenti okávy, Čanda, Dvouletý, Indrák, Otáhal, Kubalík

 

Obrázek dole: