Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

                Volejbalové reprezentaci Gymnázia Kojetín se v letošním ročníku Sportovní ligy ZŠ podařil husarský kousek. Z více než 450 přihlášených chlapeckých týmů se jí podařilo postoupit do republikového finále. Konalo se 1. a 2. 6. 2017 v Liberci. Kvalifikovalo se do něj šest nejlepších školních družstev České republiky. Byly rozlosovány do dvou tříčlenných skupin, ve kterých se utkaly systémem každý s každým.  První dvě z obou skupin se potom utkaly křížem o postup do finále.

                Ve skupině B na sebe narazily týmy Gymnázia Česká Třebová, Základní škola Brdičkova Praha a Gymnázium Kojetín. V prvním čtvrtečním zápase se naši hráči střetli s Gymnáziem Česká Třebová. I přes účast reprezentantů ČR v družstvu soupeře, hráči Gymnázia Kojetín soustředěným a kvalitním výkonem dokázali soupeře jasně přehrát ve dvou setech v poměrech 25:12 a 25:13. Nebyl čas na oslavy. Po krátké pauze už čekal další soupeř, několikanásobný vítěz Sportovní ligy ZŠ Brdičkova Praha. Hráči GKJ v tomto zápase předvedli skvělý výkon a především výborným podáním a útočnou hrou dokázali sebevědomého soupeře porazit. Druhé vítězství 2:0 na sety v poměru 25:8 a 25:21. Po tomto vítězství a jasném prvním místě ve skupině B se nováček finále Gymnázium Kojetín dostalo do centra pozornosti většiny fanoušků i sportovních redaktorů. Nabitý program čtvrtečního podvečera pokračoval v rychlém sledu. Krátká pauza, výměna dresů, doplnění tekutin, rychlé předzápasové rozcvičení a už tu byl semifinálový zápas, tentokrát před kamerami ČT, s druhým ze supiny A – ZŠ Kmochova II, Kolín. Vyrovnané bojovné utkání, ve kterém rozhodoval každý míč a sebemenší chyba hrála významnou roli. Vědomí, že vítěz utkání postoupí do pátečního finále, přítomnost kamer, únava z celodenního zápolení, to byly faktory, které v některých fázích utkání svazovaly hráčům ruce i nohy. Vyrovnaný první set volejbalisté z Kojetína prohráli nejtěsnějším možným poměrem 23:25. Ve druhém setu vítězství 28:26. Rozhodující třetí set - vyrovnaná bitva. Přes obrovské úsilí prohra 13:15. Gymnáziu Kojetín chyběly pouhé 2 míče k postupu do volejbalového finále.

                Protažení, sprcha, rychlá večeře, ubytování ve Sporthotelu arena a návrat do Sportovní haly Dukly Liberec k večernímu programu All Star Game. Exhibiční zápas volejbalových legend VK Dukly Liberec za účasti současných hráčů A týmu  Lubomíra Staňka, Libora Leikepa a dalších. Soutěž žáků v individuálních herních dovednostech. Návrat na hotel a konečně zasloužený odpočinek.

                Páteční zápas o celkové 3. místo ve Sportovní lize ZŠ postavil kojetínské hráče opět proti pražskému celku. Vyrovnaný zápas hráči Gymnázia Kojetín dokázali zvládnout ve dvou setech 25:20 a 25:17. Je to doma. Máme bronz! Jakub Meduna poskytl ještě nezbytný rozhovor redaktorům ČT a pak už všichni v rolích diváků sledovali finálové zápasy, po kterých následovalo slavnostní zakončení Sportovní ligy ZŠ ve volejbale. Převzetí medailí a pohárů z rukou předsedy ČVS Marka Pakosty a patrona akce Lubomíra Staňka. Několik památečních fotek a rychlý odjezd domů.

                Děkujeme volejbalistům, kteří se nesmazatelně zapsali do sportovní historie Gymnázia Kojetín 3. místem ve Sportovní lize ZŠ České republiky. Jsou to Michael Nicolas Hofírek, Thomas Daniel Hofírek, Tomáš Ptáček, Jan Dočkal, Tomáš Macek, Štěpán Horák (všichni z kvarty), Jakub Smolík a Jakub Meduna (oba z tercie). Děkujeme panu Radku Ptáčkovi za zajištění dopravy do Liberce i za kvalitní a energický „koučink“.

               

               Reportáž z akce je k vidění na stránkách České televize - odkaz:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/11857492727-pohar-ministryne-skolstvi-2017/217471291392302-finale-sportovni-ligy-zs-o-pohar-ministryne-skolstvi

 

 

                  Více informací najdete na stránkách Sportovní ligy ZŠ (www.sportovniligazs.cz) a  Českého volejbalového svazu – následující odkaz:

                               http://www.cvf.cz/mladez/novinky/pohary-z-finale-sportovni-ligy-smeruji-...

 

Obrázek dole: