Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

     Na Gymnáziu Kojetín studuje celá řada nadějných sportovců. Proto pro ně připravujeme od příštího roku třídu s rozšířenou výukou tělesné výchovy. V posledních letech k těm nejúspěšnějším patří volejbalisté z kvarty a z tercie.

     V letošním roce se opět zapojili do Sportovní ligy základních škol a víceletých gymnázií. V okresním kole v Přerově přesvědčivě zvítězili. V krajském kole, které pořádalo Gymnázium Kojetín společně s volejbalovým klubem SK Kojetín, plně využili výhody domácího prostředí a stali se šampióny Olomouckého kraje. Tím si vybojovali účast v republikové kvalifikaci skupiny E, která se konala ve čtvrtek 11.5.2017 v Olomouci na Gymnáziu Hejčín. Zde se o postup do republikového finále utkali s vítězi Moravskoslezského a Zlínského kraje. Naši borci se po zprvu nervózních výkonech rozehráli a v napínavých i kvalitních utkáních nakonec oba své soupeře (ZŠ Okružní Zlín a ZŠ Nový Jičín) dokázali porazit. Vybojovali si tím přímý postup do republikového finále Sportovní ligy základních škol a víceletých gymnázií, které se bude konat 1. a 2. 6.2017 v Liberci.

     Hochům děkujeme za historicky první postup Gymnázia Kojetín do republikového finále v míčových sportech. Děkujeme i panu Radku Ptáčkovi a celému SK Kojetín za pomoc s organizací krajského kola soutěže.

     Gymnázium Kojetín reprezentovali z kvarty Tomáš Ptáček, Thomas Daniel Hofírek, Michael Nicolas Hofírek, Štěpán Horák, Jan Dočkal a Tomáš Macek, z tercie Jakub Smolík a Jakub Meduna.

 

Obrázek dole: