Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

 

Gymnázium opouštěla před třemi lety jako zkušená členka debatního kroužku, úspěšná reprezentantka své školy i našeho města v uměleckém přednesu, vybavená znalostmi i nadšením, a především rozhodnutá jednou se na Hanou vrátit a své středoškolské i vysokoškolské snažení zúročit jako logopedka.

 

O Kláře Ligurské jsme už na stránkách psali. Ještě jako gymnazistka se do Kojetína vracívala s úspěchy z recitačních, autorských i debatních soutěží, ve vyšších ročnících dokonce mluvené slovo školila. Spojení záliby v práci s dětmi a mládeží se zálibou v komunikaci ji motivovalo vydat se za studii na pedagogickou fakultu až do dalekého Ústí nad Labem. Zde se Klára souběžně věnuje studiím oborů Pedagogika volného času a Speciální pedagogika.

 

Do možnosti rozšířit v Kojetíně nabídku logopedické péče Kláře ještě několik let studia zbývá. Už dnes ale působením v akademickém senátu ústecké univerzity, celostátní iniciativě studentů pedagogických oborů Otevřeno, nebo třeba spoluprací na projektech své fakulty své znalosti a dovednosti zúročuje. Část své energie přitom vrací i zpět do našeho města. Zůstává věrná debatování, příležitostně školí či v soutěžích jako rozhodčí hodnotí i své následovníky v debatním kroužku. O vzdělávání debatou ve volném čase dětí a mládeže dokonce píše svou bakalářskou práci.  České mládežnické organizace pak reprezentovala třeba při setkání s ministryní školství.

 

Především se ale věnuje přípravě a vedení mezinárodních vzdělávacích a zážitkových výměn mládeže v programu Evropské unie Erasmus+, jichž se rádi a opakovaně účastní také naši gymnazisté. V poslední době si užívali Klárou připraveného týdenního programu třeba na akcích v Mikulovicích u Jeseníka či Radíkově u Olomouce a to spolu s desítkami kamarádů z Estonska, Lotyšska, Rumunska, Bulharska a dalších zemí.

 

Příští podobná akce se o letních prázdninách vrátí opět do Mikulovic. Máte-li doma gymnazistu, který si chce vylepšit komunikační dovednosti a angličtinu, klidně se Kláře ozvěte (klara.ligurska@verbattle.cz). Je skvělé, že se Kojetín může pyšnit tím, že není nadcházející generaci lhostejný, že i v myslích vysokoškoláků zůstává místem, kam se po škole rádi vrátí.

 

Obrázek dole: