Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

Vzpomínáte si na závěr minulého školního roku, kdy jste si zasoutěžili na šesti stanovištích, které v různém směru spojovalo téma vody? Také jste v minulém školním roce darovali spoustu věcí dětem do kambodžského sirotčince, věnovali jste určitý finanční obnos na studium guinejského chlapce Ousmana Camaru, zúčastnili jste se programů neziskové organizace ARPOK Příčiny a důsledky nebo Hosté a hostitelé nebo jste možná byli účastníky besedy Příběhy bezpráví či jste zhlédli některý z dokumentů ze serveru Jeden svět na školách. Co všechno tyto akce spojovalo? Globální rozvojové vzdělávání (GRV). Ano, snažíme se vás, studenty, vést k střízlivému pohledu na svět, který není ani růžový ani černý, má své pozitivní hodnoty, ale i negativní projevy.

Díky těmto a mnoha dalším aktivitám naše gymnázium oslovila organizace ARPOK společně s Člověkem v tísni a Multikulturním centrem v Praze, zda bychom se nechtěli ucházet o titul Světová škola, který náleží právě těm školám, které se GRV intenzivně věnují. Tento titul také zaštiťuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstvo zahraničí a v současné době se jím v ČR pyšní 63 mateřských, základních a středních škol.

 

Co pro získání titulu Světová škola můžete udělat vy? Pokud vás zajímá globální rozvojové vzdělávání a není vám lhostejný život ve světě i doma, přihlaste se co nejdříve u paní učitelky Dýmalové do týmu Světové školy a pomozte na jaře uspořádat akci pro školu i kojetínské občany, která bude mít lokální význam, ale „malý globální dopad“. A pokud se vše podaří, v červnu si pojedeme do Prahy pro titul.

Obrázek dole: