Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

Učení zážitkem – to je krédo interaktivních programů přerovského centra KAPPA-HELP. Kontinuální programy pokračovaly i letos. Tercie absolvovala lekci „Chceme dobře vypadat“ (existuje diktát módy, co si bereme na sebe, jak se češeme a stylujeme, co je in, kde se bere anorexie a bulimie?), sekunda zase lekci „Co děláme, když jsme v úzkých“ (umím říci ne, necháte sebou manipulovat, co je asertivní desatero?). Prima naopak začala s programem „Já a zodpovědnost, hrozby kolem nás“ (dokážu poznat, co je správné a co špatné, můžu ovlivnit ostatní?).

Programy vedli odborní lektoři:

Mgr. Jakub Vávra

Mgr. Lukáš Slavík

Mgr. Petra Kiššová

Mgr. Veronika Kalášková

 

…z programu se mi nejvíce líbila diskuze o anorexii a steroidech

Eliška Takačová, tercie

…program byl pestrý a zajímavý. Zažili jsme spoustu týmových činností, ale pracovali jsme i sólo. Program byl dobře zpracovaný a myslíme si, že si z něj každý něco odnesl.

David Duchoň a Šimon Novotný, sekunda

…na začátek lektoři Jakub a Lukáš rozdali karty na zem a všichni si měli vybrat kartu, která je charakterizuje. Po té jsme se představili. Později jsme hráli hru, která se jmenovala „mravenci“, hra byla zaměřená na rozhýbání. V další hře jsme se museli seřadit bez mluvení podle výšky do řady. Potom byla krátká přestávka. Po přestávce jsme byli rozděleni do pěti týmů s názvy: Cigaretky, Frťánci, Petardy, Hračky, Tyčinky a dozvěděli jsme se, že budeme hrát divadlo. Vysvětlili nám, jakou bude každý tým předvádět situaci. Divadlo jsme si měli připravit a i vyzkoušet. Na velkou přestávku nám dali úkol se zeptat kantorů a žáků na různé otázky, které byly v zadání. Po velké přestávce jsme měli postupně přednést divadlo, co jsme si připravili. Vyhodnotili jsme otázky, na které jsme se ptali kantorů a žáků. Společně jsme si o tom popovídali a vzájemně jsme si vyměnili názory.

Marie Tomšicová a Veronika Krybusová, prima

 

 

Obrázek dole: