Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

  Ve čtvrtek 12. 5. 2016 se třída prima Gymnázia Kojetín zúčastnila náborového turnaje v národní házené. Turnaj proběhl v Chropyni na házenkářském hřišti za koupalištěm. Tato sportovní soutěž byla rozdělena na kategorii chlapců a dívek. Na turnaji se prezentovaly třídy: 4A, 4B, 5A, 5B, 6A, 6B ze ZŠ Chropyně a prima GKJ. Hrálo se dle pravidel národní házené, která se od klasické liší zejména rozměrem branky a hrou v poli.

  Naši třídu v kategorii chlapců reprezentovali - Kamil Zalabák, Robin Přecechtěl, Vojtěch a Matěj Langrovi, David Bibr, Adam Vladimír Procházka, Šimon Novotný, Marek Hedvíček a Daniel Moťka, v kategorii dívek – Adéla Buráňová, Lucie Berkyová, Nicol Vyvialová, Aneta Němcová, Martina Dorota Bašková, Angela Dynžíková, Kristýna Astrová, Barbora Gajová a Eliška Gambová.

  Družstva chlapců i dívek byla rozlosována do 2 skupin, ve kterých se hrálo systémem „každý s každým“, z časových důvodů trval každý zápas jen 7 minut. Díky dobrému výkonu všech hráčů a hráček se nám podařilo v obou kategoriích vyhrát a čekalo nás finále o první místo. Kluci měli za soupeře třídu 5B, která měla v týmu několik hráčů z národní házené. Ale i my jsme nebyli o moc pozadu, protože jsme v týmu měli dva zkušené házenkáře, a to Vojtu a Matěje Langrovy. I když zápas byl vyrovnaný a o šance na obou stranách nebyla nouze, povedlo se nám vstřelit první branku, získali jsme herní převahu a zápas jsme vyhráli 4:2. Dívky měly ve finále za soupeře třídu 6B. Zápas měl dlouhou dobu nerozhodné skóre, ale jelikož všechny hráčky zahrály výborně v čele s Lucií Berkyovou, Adélou Buráňovou a Nicol Vyvialovou, které reprezentují tým národní házené v Chropyni, porazily svého soupeře nakonec výborným výsledkem 4:0.

  Výhru v doprovodné soutěži, která spočívala v přesnosti hodů na bránu, získal Kamil Zalabák, který byl zároveň vyhlášen nejlepším brankářem. V kategorii chlapců i dívek byli vyhlášeni i nejlepší útočníci, obránci a talenty. Ani v tom jsme nezůstali pozadu a byli vyhlášeni: David Bibr a Aneta Němcová jako talenty turnaje a Robin Přecechtěl mezi nejlepšími obránci.

  Turnaj proběhl za krásného jarního počasí, byl dobře organizován, obešel se bez vážnějších zranění a Gymnázium Kojetín zaslouženě získalo prvenství v obou kategoriích. Gratulace všem reprezentantůmJ!

 

                                                                              Kamil Zalabák, prima  

Obrázek dole: