Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

     Rok se s rokem sešel a už tu máme další ročník soutěže základních škol a víceletých gymnázií ve volejbale hochů. Loňská úspěšná reprezentace Gymnázia Kojetín se dokázala probojovat až do republikové kvalifikace.

     Letos máme opět reprezentační družstvo složené z hráčů volejbalového klubu TJ Sokol Kojetín, kteří nedávno vybojovali postup v klubových soutěžích mladších i starších žáků na „republiku“. Gratulujeme!

     Ve čtvrtek 14. 4. 2016 se naši reprezentanti zúčastnili okresního kola soutěže ve volejbale hochů. Jeho organizátorem byla ZŠ Přerov, Velká Dlážka 5. Hrálo se v Městské sportovní hale v Přerově. Celá organizace turnaje byla bezchybná. Šest přihlášených chlapeckých týmů bylo rozlosováno do dvou tříčlenných skupin, ve kterých se hrálo systémem každý s každým. Vítězové z obou skupin se utkali o jedno postupové místo do krajského finále. Našimi soupeři ve skupině byly ZŠ Hustopeče a ZŠ Přerov – Želátovská.

     Družstvo Gymnázia Kojetín přistoupilo zodpovědně k oběma zápasům. Soustředěnou a kvalitní hrou porazilo soupeře bez ztráty setu. V závěrečném zápase se kluci utkali s vítězem druhé skupiny ZŠ náměstí Míru Kojetín. Tento bratrovražedný zápas, ve kterém proti sobě nastoupili hráči jednoho volejbalového týmu, byl ozdobou turnaje. Nutno pochválit oba týmy za předváděnou hru. Z vítězství v poměru 2:0 se nakonec radovali reprezentanti Gymnázia Kojetín.  Stali se šampiony okresu Přerov a vybojovali si postup do krajského finále.

     To se konalo 27. 4. 2016 v Šumperku. Organizátorem byla ZŠ Šumperk, 8. května.  V kategorii hochů se kvalifikovali ZŠ Prostějov, ZŠ Loštice, ZŠ Zlaté Hory a Gymnázium Kojetín. Na vítězné vlně hrající tým Gymnázia Kojetín smetl všechny soupeře a s přehledem si vybojoval nejen krásný pohár, ale i právo startu v Republikové kvalifikaci skupiny E. Ta se bude konat 12. 5. 2016 v Bílovci. 

     Gymnázium Kojetín reprezentovali v okresním kole Jakub Meduna, Jakub Smolík (oba V2), Michael Nicolas Hofírek, Jan Dočkal, Tomáš Macek, Štěpán Horák, Tomáš Ptáček (V3) a Josef Kusák (V4).

     V krajském kole hrála naše reprezentace ve složení Jakub Smolík (V2), Thomas Daniel Hofírek, Michael Nicolas Hofírek, zázračně uzdravený Jan Dočkal, Tomáš Macek, Tomáš Ptáček (V3) a narychlo probuzený Josef  Kusák (V4). Kondiční trenérkou byla slečna Barbora Gambová a odborný „přísný“ dohled měl pan Radek Ptáček, kterému děkujeme za zajištění dopravy na turnaj.

Tak držme klukům palce, ať se jim zase daří.

                                                                                                          Jiří Štefek

 

Obrázek dole: