Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

Do debatování jsme já a moje kamarádka Lucka začali chodit loni ke konci školního roku. Letos se k nám přidal ještě náš kamarád Eda, a tak jsme utvořili tým a přihlásili se na turnaj. Ten se konal od pátku 16. 10. do neděle 18. 10. 2015 a pro všechny z nás to bylo něco nového. Těšili jsme se, ale přesto jsme byli i trochu nervózní. Turnaj se naštěstí konal až v České Třebové, kam jsme jeli docela dlouho, takže nás našich obav zbavili cestou zkušenější debatéři. Na místo jsme přijeli plní energie a dobré nálady.

 

Ihned po příjezdu jsme se rychle ubytovali a zúčastnili se školení pro začátečníky, kde nás seznámili s novými pravidly. Sobotu jsme zasvětili debatování. Proběhla čtyři kola debat na téma „Stát by neměl jakkoliv omezovat projevy názoru a „Zavedení Schengenského prostoru přineslo více škody než užitku.“. Dvě debaty jsme vyhráli a z úspěchu jsme měli upřímnou radost. V neděli proběhla ještě jedna tentokrát nepřipravená debata. Debatovali jsme, jak nejlépe jsme uměli, ale po náročné sobotě jsme už neměli dostatek sil, takže jsme prohráli

 

Celý víkend jsme si náramně užili a my jsme se nemohli dočkat dalšího turnaje. Ten se konal 13. - 15. 11. 2015 v Opavě. Tentokrát jsme k sobě do týmu vzali ještě naši kamarádku Monču, která se ihned stala jeho nedílnou součástí.

 

Když jsme do Opavy přijeli, byli jsme trochu zmateni, protože nikdo nevěděl, jak dojít na internát, kde jsme měli být ubytovaní. Nakonec jsme to přece jen našli, za což vděčíme především jednomu ze starších debatérů Lukášovi, jehož skvělý orientační smysl nám i později hodně pomohl. Po ubytování jsme se přesunuli na Mendelovo gymnázium, kde mělo probíhat školení, které jsme ale propásli. To nám ovšem nevadilo. Po náročné cestě vlakem nám vyhládlo, tak jsme se rozhodli zajít na večeři. Strava byla zajištěna stejně jako v České Třebové - pouze v sobotu, takže jsme se vydali hledat nějakou restauraci. Hledání bylo úspěšné a my jsme se občerstvili několika pizzami. Zpátky na internát jsme došli spokojeni a následovalo připravování na další den.

 

Vyspali jsme se natolik dobře, že nám náladu nezkazily ani první tři prohrané debaty. Zabodovali jsme až ve čtvrté debatě na tezi „EU by měla do roku 2020 přijmout Ukrajinu za člena.“.

 

V neděli jsme byli plní energie, která se objevila i v debatování. Debatovali jsme na nepřipravenou tezi, a protože proti nám stáli starší debatéři, nedělali jsme si moc velké naděje na výhru. Ale debata probíhala vskutku dobře, takže jsme nakonec vyhráli!

Domů jsme vyrazili sice vyčerpaní, ale šťastní z našeho úspěchu. Dojeli jsme plni zážitků a všichni se už těšíme na další turnaj.

Aneta Dostálíková

 

Gymnázium Kojetín