Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

specialista na mezinárodní vztahy, Český rozhlas

Na kojetínském gymnáziu jsem strávila let sedm, protože jsem si z šestiletého cyklu v mezičase odskočila na střední školu ve Spojených státech amerických. Navštěvovala jsem proto rovnou dvě třídy, měla několik třídních učitelek a škola se výrazně zapsala do mého života. Hezké vzpomínky po těch letech převažují.

Když to vezmu zpětně, připadá mi střední škola jako vůbec nejnáročnější studijní období. Na vysoké škole má člověk už o něco větší volnost v rozvrhu, předmětech atp., na základní škole je ještě dítě. Nezmiňuju „náročnost“ jako negativní konotaci – obdivuju všechny, kteří se na chodu školy podílejí, i její studenty pilně studující a mířící za svým životním snem a cílem.

Když vzpomínám na Gymnázium Kojetín, vybaví se mi spolužáci, kamarádi, učitelé. Především ti, kteří mě pozitivně motivovali a předávali mi své znalosti a zkušenosti.

Každá škola se prezentuje svými žáky a výsledky. Myslím, že je dobré nepolevovat v náročnosti, ale přistupovat ke studentům tak, aby cítili podporu, i když se jim zrovna úplně nedaří. Ne vždy studijní výsledky (i když jsou samozřejmě důležité) určují budoucí úspěch daného studenta.