Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

Je tu pátek 26. 6. 2015. Pěkný, klidný, příjemný den. Na polích kolem Kojetína a v blízkém lese málokdo tuší, že za malý okamžik se do ticha, poledním horkem uspané přírody, přižene skupina běžkyň a běžců. Ozdobeni čísly, nastrojeni v běžeckém a s čipy  na kotnících, se přidají k tradiční akci Běžíme proti drogám, kterou pořádá Dům dětí a mládeže v Kojetíně letos již podeváté.

Z Gymnázia Kojetín se běhu zúčastnila přibližně padesátka běžkyň a běžců všech věkových kategorií. Pro věkové kategorie mladších a starších žáků byla připravena trať o délce 2 kilometry a na dorostence, juniory a dospělé čekalo kilometrů 6. Před bouřlivou kulisou mnozí předvedli své životní běžecké výkony, ochutnali  atmosféru běžeckého  závodu, poměřili své běžecké schopnosti s vrstevníky. I z letošního ročníku si mnozí z nich vybojovali stupně vítězů.

V kategorii mladších žáků se na 2. místě umístil Miroslav Kapoun z primy (0:08:31), ve starších žácích také na 2. místě protnul cílovou pásku Jiří Minařík ze sekundy (0:07:09) a v dívkách si pro 3. místo doběhla Barbora Hýsková z primy (0:08:43).

V kategorii dorostenců byl na trati 6 km nejrychlejší loňský vítěz  Antonín Hrabal z 1. ročníku (0:23:48), 2. místo si vybojoval Michal Nehoda z 1.ročníku (0:23:59) a bronz získal Ondřej Haliak z 2.ročníku (0:26:48). I v kategorii dorostenek se může Gymnázium Kojetín pochlubit kompletní medailovou sbírkou. 1.místo obhájila Monika Dočkalová z 2.ročníku (0:29:01), 2.místo Natálie Šírková z kvarty (0:32:22), 3.místo Erika Mlčochová z 2.ročníku (0:37:29)

K medailovým hodům Gymnázia Kojetín výrazně přispěli i běžci z kategorie juniorů. V dívkách 1.místo Lenka Paráková ze 3.ročníku (0:30:15), 2.místo Vendula Páleníková ze septimy (0:31:38), mezi chlapci 1.místo Lukáš Kopačka ze septimy (0:26:46), 2.místo Otto Solař z 2.ročníku (0:28:43), 3.místo Lukáš Lejnar  ze septimy (0:28:55)

Ať vyhráli či prohráli, doběhli nebo nedoběhli, všichni podpořili myšlenku akce – DROGY NE!