Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

V průběhu téměř celého tohoto školního roku se sekundáni stali alespoň na čas podnikateli. Ve spolupráci s UP Olomouc se zapojili do projektu Rozvoj podnikatelských znalostí, schopností a dovedností.

V rámci projektu 28 žáků na počátku října 2014 vytvořilo 3 minipodniky zaměřené na výrobu bižuterie a šperkovnic (firma Beautiful), kosmetiky a svíček, módních oděvů a tkaniček (firma Svět vůní, Fashion Look) a pečených čajů (firma Pečené čaje). Své výrobky prezentovali a prodávali během dnů otevřených dveří a vánočního jarmarku.

Vyvrcholením projektu se stal Veletrh minipodniků a studentských firem konaný na výstavišti Flóra Olomouc v pátek 19. června 2015. Souběžně s dalšími školami z Olomouckého a Moravskoslezského kraje zde naši žáci prodávali na stáncích své výrobky a lze konstatovat, že úspěšně. O výrobky byl zájem, firma Pečené čaje měla vyprodáno za necelé dvě hodiny, ostatním firmám také nezůstalo na skladě mnoho výrobků.

Projekt se nezabýval pouze praktickou činností, žáci absolvovali i besedu s podnikatelem (Ing. L. Ptáček), mohli se seznámit s možnostmi (či spíše překážkami) v podnikání před dovršením plnoletosti (M. Knobloch, student 2. ročníku GKJ), pracovali se studijními materiály společnosti Junior Achievement, sháněli sponzory (děkujeme paní M. Řezáčové, Ing. J. Dřímalovi, paní H. Houšťové, společnosti IWWA Kroměříž za finanční příspěvky, firmě Evila a mnohým rodičům za materiální výpomoc, firmě Ptáček za dopravu na veletrh) a hlavně poznávali, jaké role jsou schopni a ochotni zaujmout v týmu, jak se mohou jeden na druhého spolehnout (i nespolehnout) apod.

Zkušenost z projektu se jistě zúročí, i když právě teď je většina přesvědčena o tom, že po takové fušce, jakou byla příprava na veletrh a vlastní průběh veletrhu, si všichni zasloužíme pořádnou dovolenou.