Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

Pokud bychom měli chápat tříleté odmlčení jako tvůrčí pauzu a hledání inspirace, pak měla přestávka smysl. To mohli posoudit a snad i ocenit návštěvníci Veřejné akademie 2015. Konala se v aprílovém dni 1. dubna, což využili moderátoři Honza Tabara a Lukáš Lejnar hned v úvodu, kdy se snažili poslat diváky domů ještě před začátkem. Ti se nachytat nenechali a udělali dobře. Program totiž stál za to.

Jako první zpívala Prima nota a snad to bylo prima. Zazněly tři písně v tříhlasé úpravě a ta poslední Podívám se zblízka od Zuzany Michnové souzněla tematicky s koncem programu. Nepředbíhejme však. K suverénnímu rozeznění klavíru s piráty z Karibiku přišla dále Aneta Dostálíková. Tzv. latinu, rozuměj latinskoamerické tance, nám pak na špičkové úrovni předvedl Josef Haldina s hostující Monikou Kolajovou. Oba jsou členy klubu sportovního tance Swing Kroměříž. Potom nás ještě jednou další dvojice přenesla hudbou do Latinské Ameriky. Nikola Dřímalová na flétnu a Petr Kozák na kytaru zahráli dvě skladby Cha cha cha (čti ča ča ča – není to smích) a Morenita Do Brasil. I nejmladší žákyně z primy se zapojily tvůrčím způsobem. Vymyslely, nacvičily a předvedly gymnasticko-taneční vystoupení. Jména nelze zamlčet: Zuzana Zatloukalová, Natálie Čechová, Eliška Takačová a Klára Klabalová. Dále přímo neuvěřitelně žonglovala s různými předměty Tereza Hermanová. Souhru a dokonalou synchronizaci v pódiové skladbě předvedla gymnastická dvojice Erika Mlčochová a Runa Koblihová. Obě reprezentovaly chropyňský gymnastický oddíl při TJ. Dvojic se v programu vystřídalo několik, ale ta následující byla opravdovou premiérou. Dvě živá zvířata jsme na pódiu ještě nikdy neměli. Děkujeme Adéle Parákové, jak to s „němou tváří“ pěkně umí. Předposlední číslo první části bylo pěvecké. Markéta Sklenářová procítěně zazpívala píseň Pri oltári od slovenské zpěvačky Kristíny a pak už napochodovaly mažoretky. Svůj šarm předvedlo 16 děvčat ze souboru Šarm, který pracuje při TJ Sokol Kojetín. První část nemohla být ukončena lépe.

To, že se v posledních letech nepodařilo na škole najít dostatek zapálených divadelníků, bylo možná jedním z hlavních důvodů, proč se akademie nekonaly. Letošní druháci a jeden sextán však dokázali udělat kus práce. Připravili, můžeme-li říci s nadsázkou, multimediální vystoupení, které bylo nazváno Zpravodajství ze života školy a okolí aneb Večerníček nejen pro děti. Parodie, recese, černý humor a trefná satira, to vše zapůsobilo na přítomné publikum, které vše ocenilo dlouhotrvajícím potleskem při závěrečné „děkovačce divadelních a televizních hvězd“.

Co říci závěrem? Děkujeme všem, kteří věnují svůj volný čas tvůrčím aktivitám, a těšíme se na něco podobného v budoucnu. Třeba opět na akademii Gymnázia Kojetín.

Mgr. Miroslav Matějček

Obrázek dole: 

Ověřená instituce

Gymnázium, Kojetín, Svatopluka Čecha 683 - ekatalog.czGymnázia - ekatalog.cz

Kdo je online

Je zde 1 uživatel online.

  • gymnazium

RSS kanál