Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

Ve středu 8. 4. 2015 jsme byli s celou třídou a paní učitelkou Dýmalovou  a Pavlíčkovou na exkurzi v polesí Valšovice patřící Střední lesnické škole v Hranicích. Exkurze začala za nepříznivého počasí, ale i tak jsme si ji náležitě užili. Na začátku jsme byli rozděleni do dvou skupin, každé skupině byli přiděleni dva lesníci.

 Naši skupinu vedli lesníci Honza a Libor. Vymysleli pro nás různé zajímavé aktivity. Nejprve jsme tahali kládu, ukazovali nám jak ji nejlépe tahat, potom jsme měřili výšku a tloušťku stromu, pomocí dalekohledů jsme měřili vzdálenosti stromů. Ke konci jsme viděli běžet srnky a také jsme hledali paroží, která nám tam předtím rozmístili. Ten, kdo našel nejmenší paroží, si ho mohl odnést domů. Po celou dobu exkurze jsme hráli hru, která se jmenovala Jestřáb. Při zvolání tohoto slova jsme se museli schovávat, aby nás „jestřáb“ neviděl a nesežral.

Druhou skupinu vedli Ondra a Martin. Jako první jim rozdali kartičky a na ně měli přilepit 4 druhy jehličí. Dále měřili výšku a počítali letokruhy stromu, počítali mladé stromky a hádali název jehličnatého stromku, který voněl po pomerančové kůře – byla to douglaska. Zavedli je také na nově zrekonstruovaný posed a hmatem hádali pět předmětů, které byly schované v plátěných pytlících. Stejně jako naše skupina, hráli i oni po celou dobu exkurze „Jestřába“.

Celou exkurzi jsme si užily a určitě na ni budeme vzpomínat.

Tomáš Hofírek (sekunda)

Obrázek dole: