Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

        Ve čtvrtek 26. 3. proběhlo školní kvalifikační kolo na Juniorký maraton 2015.  V 8:05 se skupinka odvážných běžkyň a běžců vydala vstříc školní běžecké kvalifikaci. Nezalekli se chladného a větrného počasí, nestandartního, stavbou sportovní haly upraveného běžeckého oválu, ani délky běhu 4200 metrů.

        Po důkladném rozcvičení, seznámení se s běžeckou tratí a pravidly kvalifikace, byl v 8:30 hodin odsartován závod dívek. Uběhnout deset a půl okruhu není jen tak. K tomu je zapotřebí solidní a pravidelný vytrvalostní trénink, nezlomná vůle a perfektní kondice. Závodilo se na plný plyn.  Kluci mexickou vlnou a hlasivkami podpořili skvělé běžecké výkony spolužaček. I díky tomu si dívky  v mnoha případech vylepšily svá osobní maxima. Všechny běžkyně závod dokončily. Klobouk dolů.

 

  1. místo – Monika Dočkalová                   2.roč.                        21:09
  2. místo – Lenka Paráková                      3.roč.                        21:35    
  3. místo – Vendula Páleníková a Eva Kristýnová    V7, 3.roč.      22:35

               

        V 9:00 hodin startovala kvalifikace hochů.  Ti se rovněž nenechali zahanbit. Za hlasitého povzbuzování dívek a dokonce i dělníků ze stavby sportovní haly, předvedli hoši kvalitní a do 3. kilometru nesmírně vyrovnaný závod. V závěru závodu se běžecký vláček samozřejmě roztrhal.

 

  1. místo – Antonín Hrabal                         V5          18:03
  2. místo – David Hás                                V7          18:50
  3. místo – Martin Gerla                           2.roč.       18:51

 

       Do rerezentačního družstva Gymnázia Kojetín se kromě běžců umístěných na prvních třech místech kvalifikoval ještě Otto Solař (2.roč.), Ondřej Haliak (2.roč.), Lukáš Lejnar (V7), Lukáš Kopačka (V7) a Marek Mikeš (2.roč.).

 

      Věřím, že podobně kvalitní výkony předvedou naši borci i v krajském semifinále Juniorského maratonu 2015, které se bude konat ve středu 15. 4. v Olomouci na Nových Sadech.

 

      Děkuji všem běžcům za předvedené výkony a kolegům vyučujícím za jejich uvolnění z výuky.

 

    Jiří Štefek

 

Obrázek dole: