Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

Jako každý rok zamáčkli studenti oktávy slzu, zamávali gymnáziu a s těžkým srdcem se na několik dní rozloučili se všemi krásami Kojetína - a že jich není málo – a vrhli se vstříc všem nebezpečenstvím Prahy – a těch je ještě víc.

 

Naše dobrodružná a nevyzpytatelná cesta byla odstartována úterního rána. Po příjezdu do jednoho z nejkrásnějších měst v Evropě jsme se vydali na prohlídku Židovského města, Pařížské ulice a Obecního domu. Plni dojmů jsme poté zamířili do hotelu, v němž jsme byli ubytováni, abychom se připravili na neopakovatelný kulturní zážitek v podobě divadelního představení Hrdý Budžes v hlavní roli s Bárou Hrzánovou.

Středa byla zkouškou našich fyzických i duševních sil. Promočení na kost jsme prošli Královskou cestu, jejíž součástí je např. Prašná brána, Pražský hrad nebo Zlatá ulička. Večer následoval druhý neopakovatelný kulturní zážitek v podobě divadelní adaptace známé knihy Saturnin.

Ve čtvrtek nás čekala prohlídka Emauz, kostela sv. Cyrila a Metoděje na Karlově náměstí a projížďka lodí do ZOO. V podvečer jsme vyjeli lanovkou na Petřín. Zde se naše cesty na několik hodin rozdělily, avšak k velké radosti všech jsme se opět shledali v útulném hotýlku Pramen.

Páteční dopoledne jsme strávili na Vyšehradě. Nejdříve jsme na vyhlídce oslnili několik japonských fotografů, kteří si nás fotili stejně zuřivě jako nádherný výhled z Vyšehradu na Vltavu a Prahu, poté následoval rozchod, a tady už bylo na každém studentovi, jestli si prohlédne chrám sv. Petra a Pavla, hřbitov se Slavínem nebo nejlépe obojí.

Krátce po poledni jsme nasedli do vlaku směr Přerov a tím byla naše exkurze u konce. I přes nevlídné počasí a mírné problémy s jinak velmi milou obsluhou hotelu jsme si výlet všichni užili a rozhodně se dá považovat za nezapomenutelný.

Simona Juříková, Soňa Kotasová, Klára Švecová, oktáva GKJ