Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

 

Marguerite Tonguino, která byla Gymnáziem Kojetín adoptovaná v roce 2004, dokončila studium na vysoké škole v Conakry (hl. město Guineje), a proto tento rok končí i náš sponzoring (stále ještě přispíváme na adopci Ousamana Camary). Z Margueririte je dospělá slečna, která hledá uplatnění v profesním životě. Na rozloučenou nám poslala dopis, který byl studenty přeložen z původní francouzské verze do češtiny:

 

 

 

Zdravím vás přátelé!

 

Jsem opravdu ráda, že vám mohu napsat tento dopis. Moje rodina a já spolu vycházíme velmi dobře a doufám, že je to tak i u vás. Během bakalářského studia jsem se zaměřila na studium turistiky a hotelových služeb. Systém tohoto zaměření vyžaduje 3 roky postgraduálního studia, po kterých je studentovi udělen diplom. Pokud si však student přeje vyšší vzdělání, může si také udělat magisterský titul nebo doktorát. Jsem vám moc vděčná za to, že jsem tento rok mohla dokončit studium a že já jsem svůj diplom obdržela.

 

Studování bylo docela náročné, ale dnes se konečně můžu radovat z toho, že to mám za sebou a že můžu pokračovat dál – např. v hledání dobré práce. Mým snem je pracovat v cestovní agentuře a navštěvovat hodně zemí. V naší zemi ani v Conakry není obor turismu moc rozvinutý, protože se zde hotely teprve staví. Až se ale dostaví, budou sem jezdit cizinci a my je budeme moci ubytovat v nově postavených hotelech. A proto zde oblíbenost turistiky určitě vzroste.

 

V naší zemi najdete například hory Nimba, které obývá mnoho druhů zvířat – ropuchy (jsou 9 měsíců gravidní jako ženy), šimpanzi, sloni, hadi a další. Kolem pobřeží se nacházejí krásné rozlehlé pláže. Jednou ze zajímavostí je hora Le chien qui fume, což v překladu znamená „Pes, který kouří“ – má podobu psa, jenž leží na zemi s cigaretou v tlamě. Další zajímavostí je hora La dame du Mali, která má podobu mladé ženy. Vypráví se, že tuto podobu má podle ženy, jež zradila svého manžela a na tuto horu uprchla. Dále se zde nacházejí vodopády Soumba, mešita Naturelle (není postavená lidmi) atd. V Guinei je hodně turisticky atraktivních míst, takže by nebylo špatné sem zavítat.

 

Jsem opravdu poctěna vaší podporou v mých studiích. Patří vám velký dík, který vám Pán nastokrát oplatí. Vždy zůstanete v mém srdci a budu se modlit za to, aby se uskutečnil sen každého z vás a abyste byli podporováni ve vašich aktivitách a zálibách. Hodně štěstí vám všem a zejména ženám, jimž přeji, aby si našly dobrého muže, se kterým by mohly vytvořit dobrý domov. Počítám s tím, že se jednou potkáme – zvláště, když budete objevovat mou zemi.

 

Líbám vás a velké díky každému z vás. Mějte se hezky mí kamarádi, Marguerite.