Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

Beseda studentů gymnázia s europoslankyní MUDr. Olgou Sehnalovou.

      Dne 22. Listopadu 2013 se v kojetínském informačním centru konala beseda studentů Gymnázia Kojetín s europoslankyní  MUDr. Olgou Sehnalovou, která je v Evropském parlamentu členkou Výboru pro dopravu a cestovní ruch a Výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitele.

      Studenti se ptali na zvídavé dotazy, jako například jaké je postavení České republiky v Evropské unii nebo jak vypadá „obyčejný“ den europoslance.

Dotkli se i konkrétních témat jako je ochrana spotřebitele v oblasti finančních produktů a potravin nebo tolik problematických předváděcích akcí, proti kterým se právě host besedy snaží aktivně bojovat. „Nejsme jedinou zemí, která má problémy s předváděcími akcemi. Tento nešvar postihuje hlavně země bývalého východního bloku a na západě se s ním skoro nesetkáme. Situace se zlepšila po natočení filmu Šmejdi, který jsem promítla kolegům v Evropském parlamentu,“ vysvětluje poslankyně. Zároveň nám prozradila, jak funguje Evropský parlament, kdo jsou to zpravodajové nebo evropští lobbisté.

Poslankyně i studenti gymnázia byli s besedou spokojeni a těší se na další setkání s paní Sehnalovou, která slíbila, že pomůže gymnáziu v získávání zahraničních partnerů:  „Spolupráce se školami v zahraničí je v dnešní době téměř nutností, a proto bych gymnáziu do budoucna ráda pomohla získat zahraniční partnery, zejména z okolních zemí Evropské unie“, dodala nakonec, a tím jistě potěšila přítomné žáky gymnázia, pedagogy i vedení školy.

 

                                                                         Jaroslav Křepelka

                                                                         student 2. Ročníku Gymnázia Kojetín