Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

Ve středu 28. 5. se prima vydala na svou první větší exkurzi, a to do krajského města.

Žáci primy jsou nováčky na naší škole, ale v Olomouci zavítali rovnou na půdu Univerzity Palackého, konkrétně do nové budovy Přírodovědecké fakulty na tř. 17. listopadu. Na chvíli se vžili do role o osm let starších studentů a podívali se, jak se studuje na katedře geologie. Průvodcem se nám stal Mgr. Kamil Kropáč, Ph.D., který ještě před 2,5 roky působil na naší škole. Žáci primy se tu seznamovali s druhy nerostů a hornin, zkamenělinami a archeologickými vykopávkami.

 Po kratší zastávce na občerstvení jsme zamířili do Vlastivědného muzea, abychom shlédli stálou expozici s názvem Příroda Olomouckého kraje. Tato interaktivní výstava nadchne všechny věkové kategorie, není proto divu, že byli nadšení i primánci. Nejvíce se jim líbily živé včely, nora od jezevce a hlasy zvířat.

Exkurze se primánkům líbila, většinou ji hodnotili známkou jedna.

Na závěr máme pro Vás tip na výlet. Do 29. 6. si můžete v prostorách Vlastivědného muzea prohlédnout výstavu Giganti doby ledové. V plné kráse a velikosti se Vám představí 18 vyhynulých tvorů z doby ledové z různých koutů světa, jejichž modely byly vytvořeny v souladu s nejnovějšími vědeckými poznatky.

Mgr. Dana Dýmalová

 

Obrázek dole: