Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

Každý kalendářní rok končíme v dobré náladě a společně. Už samotný poslední den před vánočními svátky je výjimečný a připravený program tuto jedinečnou atmosféru vždy umocní. Také 20. prosince 2013 tomu nebylo jinak. Zpívalo se, tancovalo, hodnotilo, oceňovalo a improvizovalo. Těžko lze vyjmenovat vše, co se během celého dopoledne odehrálo a kdo se na programu podílel, protože bychom museli vyjmenovat asi všechny zúčastněné, a tak zmíníme jen některá výrazná vystoupení. Protože znělo hodně hudby, dalo by se také mluvit spíše než o akademii třeba o vánočním koncertu. Ten byl zahájen komorním sborem Prima nota a z jeho programu lze zmínit třeba píseň What a Wonderful World od L. Armstronga a v současné době populární hit od L. Vondráčkové Kdy vzlétnu já. S hudbou jsme se vznášeli i dále. „Na roztrhání“ byla tentokrát Aneta Dostalíková ze sekundy. Nejdříve hrála na klavír sólově melodii z filmu Forrest Gump a potom třikrát doprovázela další větší hudební tělesa – dvě třídy a jeden komorní soubor z primy. Už tady jsou totiž šikovní muzikanti, jako je Klára Vybíralová, Helena Houšťová a Nicola Dřímalová. Posledně jmenovaná ještě jednou zahrála s Nikol Pechovou z kvinty působivou keltskou píseň v úpravě pro flétnu a kytaru.

Aby byl program zajímavý nejen na poslech, ale i na podívání, byl proložen tancem. Už z loňska známý Josef Haldina předvedl se svou hostující taneční partnerkou Monikou Kolajovou ze Zlína tři latinskoamerické tance na standardně vysoké úrovni. Oživením bylo vystoupení Honzy Krčmaře s lasem a dále pak taneční improvizace dobrovolníků z publika pod vedením Evy Kristýnové a Terezy Mlýnkové. Tanec Cha-Cha Slide se při troše snahy může povést každému a nějaká ta chyba se v tanečním víru ztratí. Pietně pak na závěr první části vyznělo připomenutí loňské tragické události – ztráty spolužačky. Letošní maturanti – nejen její spolužáci – na ni zavzpomínali písní Erica Claptona Tears in Heaven za kytarového doprovodu Petra Vitíka. První blok programu pak ve čtyřech jazycích uzavřela Tichá noc.

Druhá část začala naopak hlasitě. Muzikanti tří ročníků zazpívali dvě písně, z nichž první byla populární Cesta od T. Kluse a R. Krajča, výrazně se do ní zapojil Vítek Strnadel a celý vstup uzavřel téměř desetiminutovým sólem na bicí soupravu. Po hudbě přišlo na řadu neodmyslitelné vyhodnocování soutěží a zazněla i hřejivá slova paní ředitelky před zimními prázdninami. A pak už následovala jen hudba. Nejdříve si vychutnal svůj pobyt na pódiu Honza Tabara s Ivetou Rajchovou, pak zazpívalo trio The Illusions z kvarty ve složení Eliška Straková, Sabina Neoralová a Tereza Štěpánková. Na rytmický nástroj zvaný cajon (čteno  kachon) je doprovodil Dominik Kantor ze sexty. A úplný závěr patřil příležitostné hudební sešlosti. Jako host totiž vystoupila Lucie Matějčková, kterou doprovodil její táta na kytaru, její bývalá spolužačka Katka Trávníčková na baskytaru a Katčina máma Věra Trávníčková na bicí. Vystoupení udělalo hudební tečku za celým programem a píseň The Best Day – Nejlepší den – byla příznačná pro celé naše předvánoční setkání.

Na závěr je možno ještě dodat, že celým programem nás provázely studentky 3. ročníku Jana Okáčová a Marta Benová. Lukáš Galeta z kvinty pořídil bohatou fotodokumentaci a některé snímky jsou součástí tohoto textu. Všem do akce zapojeným děkujeme.

Mgr. Miroslav Matějček

 

Obrázek dole: