Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

Po roce k nám opět 25. listopadu 2013 zavítala dvojice statných mužů z Pelhřimova. Ano, jsou z města, ve kterém je agentura, která se zabývá českými rekordy. Tentokrát k nám do Kojetína přivezli nádech Arabského poloostrova, zrnka písku, obrovské teploty a opravdu moc zajímavých informací, protože navštívili bezmála třímilionový Omán, který je pro většinu z nás známý jako místo, kde žila Šahrazád z povídek Tisíce a jedné noci.

 Pořadem nás provázel Martin Dufek, který se svým kamarádem Vráťou Kratochvílem nenavštívil pouze milionový Maskat, ale také okolní města, vesnice, pouště a hory.

 V Maskatu žije také manželský pár ze „Starého kontinentu“, který je českoněmecký. Žena pochází z „města rekordů“ stejně jako kluci. Tihle tři „Pelhřimováci“ se dobře znají, a tak spolu strávili chvíle, a dokonce i víkend. No, za konec týdne se u nás považuje sobota a neděle, kdežto v Ománu patří mezi dny volna čtvrtek a pátek.

 Pelhřimovští kluci byli rodině vděční, ale nechtěli je více obtěžovat, a tak se rozhodli, že si půjčí auto. Na měsíc si pronajali luxusní Toyotu, která byla prostě a jednoduše úžasná, měla pohon na všechna kola, kožené sedačky, ale hlavně měla nejdůležitější věc, bez které by to na rozpálených silnicích nešlo, a to klimatizaci. Na silnicích prožili opravdu hodně krušné, ale i humorné chvíle, naučili se, že velbloudi mají na ománských silnicích vždy přednost a je jedno, jestli jsou na hlavní nebo vedlejší komunikaci. Najezdili stovky kilometrů po silnicích, které nepatří mezi nejkvalitnější. Ještě aby toho nevyužili, když litr benzinu stál v přepočtu 6 korun! Ukázali nám spoustu fotek, videi, ale také vyprávěli různé historky.

 Bonusem na závěr byla možnost vyzkoušet si tradiční arabský oděv pro muže a pro ženy. Letošní návštěvu bych popsal asi takto: Bylo to super a už se těším na příští rok. 

Jakub Zakravač