Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

Dne 16. 10. 2013 proběhne na gymnáziu akce nazvaná "Naše posvícení" a zaštiťovaná společností Člověk v tísni. Jedná se o akci v rámci mezinárodní kampaně "Food Right Now – „Postavme se hladu" a proběhne v celé republice u příležitosti Světového dne výživy.

Během dne se vystřídají všechny třídy gymnázia na projekci filmů k tématice zajištění potravy pro obyvatele v různých regionech světa. Třídy nižšího gymnázia shlédnou film „Malavaj“ o dvanáctiletém chlapci z Ghany, kterého prodala matka místnímu rybáři, a film „Punam“ o devítileté nepálské dívce, která musí zvládnout školní povinnosti i péči o domácnost a své dva sourozence.

Třídy vyššího gymnázia uvidí film „Investoři chudoby“ o nerovném boji zemědělců z Ghany a zahraničních investorů. Navíc se třídy sekunda, sexta a 2. ročník zapojí do následujících aktivit: sekunda do programu Plýtvání potravinami, sexta se bude zamýšlet nad GMO (geneticky modifikované potraviny) a 2. ročník se seznámí s Válkou a životem po ní (humanitární pomoc a rozvojová spolupráce v Asii). Koordinátorem všech aktivit bude Mgr. Dana Dýmalová.

Do tohoto projektového dne bude zapojena i školní kojetínská jídelna. Jídelna 16. října uvaří z domácích (kojetínských) surovin, čímž podpoří lokální spotřebu potravin. Na jídelníčku bude: vepřový vývar s masovými knedlíčky, smažený vepřový řízek, brambory s pažitkou, obloha a meruňkový táč. Ředitelka školní jídelny Mgr. Hana Rohová oslovila místní firmy a suroviny dodali:  Ing Josef Droběna – Agro-družstvo Morava Kojetín (maso z kojetínského chovu, obilí z kojetínských polí na mouku – semleto ve Mlýně Kojetín, spol. s.r.o.) a Jaroslav Minařík, soukromě hospodařící rolník, Kojetín (brambory z kojetínských polí).

Mgr. Dana Dýmalová a Mgr. Marcela Dejdarová