Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

 V druhém týdnu nového školního roku jsme se vydali na seznamovací kurz do Buchlovic. Do okolí údolí Smraďavky jsme odcestovali my, žáci prvního ročníku, společně s kvintou, naší paralelní třídou. Útočištěm se nám na dalších pět dní stalo středisko Dopravák.

Po příjezdu a následném vybalení nás čekal oběd v blízké jídelně, pak krátký odpočinek a poté jsme se vypravili na dlouhou cestu do vlastního nitra s naším lektorem, "kosmonautem" Pavlem. Zavedl nás cestou poznání sebe sama a nového kolektivu prostřednictvím sportovních aktivit, meditací a různých testů až na Mars.

Po zábavné cestě na Mars jsme absolvovali také vzdělávací dva dny, které nás zavedly na ranč Nevada a do lázní Leopoldov, kde jsme se naučili orientaci v mapě a přírodě, konkrétně se jednalo o oblast Chřibů a jejich okolí. Ještě tentýž večer jsme si nejdříve společně zahráli softball, druhou část sportovního večera každý trávil po svém: někteří hráli fotbal, druzí zase badminton a další třeba frisbee.

Následující den nás čekala polední smrtonosná túra na hrad Buchlov. Cestou jsme se také zastavili v barokních zahradách u buchlovického zámku, kde jsme plnili zadané přírodovědné úkoly. Po návratu do střediska nás čekal poslední večer našeho seznamovacího kurzu. Rozdělali jsme oheň, upekli špekáčky, zatančili si a také se sblížili s ostatními. Jelikož se nám prodloužila večerka, zábava mohla nabýt netušených rozměrů…

Poslední ráno jsme se snažili zužitkovat své znalosti načerpané během kurzu, když jsme vyplňovali závěrečný test. Zabalit a odjet domů, tak zněl náš další a také poslední úkol. A tak jsme vyrazili zpět do Kojetína, kde jsme kurz úspěšně ukončili.

A.      Ossosová, M. Mikeš a O. Solař, 1. ročník GKJ