Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

Chtěli bychom se ve chvílích bilancování ohlédnout. Děláme to pravidelně na vánoční akademii při hodnocení soutěží, olympiád a práce od začátku roku, a tak můžeme říci pár slov také o zpívání.

Třikrát Prima nota
Třikrát Prima nota
Třikrát Prima nota
Třikrát Prima nota

V letošním školním roce jsme se pustili do práce s plným nasazením hned od začátku. Přihlásili jsme se totiž na druhý ročník Přehlídky pěveckých souborů, kterou 12. listopadu 2011 organizovalo MěKS Kojetín. Vystoupilo zde v sobotním odpoledni šest souborů a těší nás, že i komorní sbor Prima nota mohl ukázat, že nás zpívání baví. Předvedli jsme loňský repertoár doplněný o další melodie ve tříhlasé úpravě a snad se nám podařilo předvést maximum toho, co lze připravit v čase, který máme k dispozici. Sbor se totiž schází pouze o přestávkách před odpoledním vyučováním.

Jsme rádi, že naše zpívání někoho potěší a že můžeme předvést, co umíme. A z toho důvodu jsme byli rádi ještě víc, když jsme mohli zpříjemnit předvánoční čas nemocným. 14. prosince 2011 jsme totiž vyjeli na pozvání lékařů dětského oddělení Kroměřížské nemocnice zazpívat dětem, které tráví předvánoční dobu v ne zrovna příjemné situaci na nemocničním lůžku. Vánoční koledy a další písně i podle ohlasů přítomných přispěly k dobré náladě pacientů a personálu nemocnice.

Třetí příležitost oslovit písněmi jsme měli ve stejný den ještě v Nemocnici Milosrdných sester. Tentokrát jsme zpívali dlouhodobě nemocným starším lidem. I ve tvářích zpěváků bylo vidět uspokojení, když posluchači se slzami v očích děkovali nejen potleskem za příjemné vánoční melodie a chvíli klidného rozjímání s hudbou. Pokud to bude možné, budeme rádi, když se nám podaří podobné akce zopakovat i v příštím roce.

Mgr. Miroslav Matějček