Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

Den před vysvědčením 27. června 2013 se naše škola rozdělila na dva "tábory". Prvním "táborem" byli fotbaloví přívrženci, kteří bojovali o pohár na školním hřišti. Druhý "tábor" byl ten, který byl vydán napospas tomu, co jsem si pro ně vymyslela. Popravdě, nebyl to všechno můj výmysl, ale inspirace přišla ze školení Enviglob, které jsem v dubnu absolvovala.

Tématický den byl nazván "Mysli globálně, jednej lokálně" a odehrával se na 8 stanovištích kolem školního hřiště. Celé dopoledne bylo vymyšleno jako cesta po různých zemích světa, které se potýkají s některým z ekologických problémů. Každé stanoviště obsadila vždy na 25 min. jedna třída od primy až po sextu a 2. ročník a měli během tohoto časového limitu získat co nejvíce bodů za úkoly, které se daného místa na světě týkaly, potažmo ovlivňovaly i naše životní prostředí.

Během naší cesty jsme navštívili Chicago, Tokio, Komody, severní pól, Jordánsko, Alpy, Tichý oceán a Yamalský poloostrov. Nejvíce se třídám líbilo stanoviště Yamalský poloostrov a Alpy, z aktivit pak překonávání bažiny a lyžování. Nejméně se líbilo stanoviště Smetiště světa a z aktivit přenášení vody.

Kolem poledne jsme měli jasno o vítězích. V mladší kategorii (prima až kvarta) si nejlépe vedla prima, na 2. místě skončila kvarta a na 3. místě tercie. Ve starší kategorii zvítězila kvinta, druzí byli sexta s 2. ročníkem a třetí skončil 1. ročník. Překvapením pak bylo, že se prima stala i absolutním vítězem soutěže.

Práce na stanovištích se ujali studenti septimy a 3. ročníku, za což jim velice děkuji.