Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

řekli si studenti kojetínského gymnázia už několikrát – a v krásných jarních měsících se vydali na britské ostrovy za poznáním.

Prvním lákavým zastavením je samozřejmě hlavní město Londýn se svými půvabnými památkami- sídlo královny Buckingham palace, Tower bridge, nejnovější rozhledna London Eye, krásná náměstí Trafalgar a Piccadilly Circus.

Další naše cesty vedly do okolí Londýna- a sice do vesničky Avebury, kde starobylé kameny zvané menhiry doslova objímají vísku a její katedrálu. Městečko Bath na nás dýchlo svou historickou náladou a dovolilo nám spatřit důležitou památku z období římského impéria- lázně, které také propůjčily své jméno celému městu .

Dále naše kroky vedly až do malebného Walesu, do hlavního města Cardiffu, který nás překvapil honosným hradem, v malinkém městečku Caerphilly jsme opět měli možnost vidět hlavní dominantu, jeho hrad- nenadarmo se říká, že v této části Velké Británie je stejný počet obyvatel jako hradů či zřícenin, např.Tintern Abbey - opatství, které jsme procházeli za prudkého lijáku a silného větru, ale i tak místo neztratilo svůj půvab.

Studenti se denně setkávali s hostitelskými rodinami, kde mohli nejen procvičovat svoji angličtinu, ale také ochutnávat vzorky britské kuchyně.

V neposlední řadě musíme studenty pochválit za aktivní spolupráci s rodilými mluvčími a zároveň profesionálními učiteli v dopoledním vyučování, určitě zažili netradiční výuku a naučili se vnímat všechny pokyny pouze v cizím jazyce.

Co říci závěrem? Náš student v Británii se neztratil a určitě přijel domů s bohatými zážitky a příště se můžeme těšit na další poznávání.

Komentáře

S nějakým textem...