Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky spolu s Jednotou českých matematiků a fyziků pořádají ve školním roce 2012-2013 již 54. ročník soutěže Fyzikální olympiáda. Jejím cílem je získat talentované studenty pro hlubší studium fyziky a technických oborů a zároveň jim dát příležitost k tomu, aby mohli ukázat, jaké jsou jejich vědomosti z fyziky a jak je dovedou používat při řešení úloh i v praxi.

 

Soutěž je dobrovolná. Pro studenty středních škol jsou vypsány 4 kategorie: A pro 4. ročník, B pro 3. ročník, C pro 2. ročník a D pro 1. ročník. Všechny kategorie mají domácíkrajské kolo. Kategorie A navíc vrcholí kolem celostátním.

 

V pátek 25. ledna 2013 proběhlo v krajích druhé kolo Fyzikální olympiády kategorie A, do kterého postoupili úspěšní řešitelé kola domácího .

Soutěžící řešili čtyři teoretické úlohy, na které byl časový limit čtyři hodiny čistého času.

Gymnázium v Kojetíně reprezentoval v krajském kole kategorie A v Olomouci student septimy Lukáš Knob, který ročníkem sice patří do kategorie B, ale díky svým vědomostem s přehledem řeší úlohy kategorie nejvyšší.

Lukáš Knob zvítězil v krajském kole Fyzikální olympiády kategorie A nad ostatními sedmi soutěžícími s celkem 29 body a 72,5% úspěšností při řešení úloh, přičemž průměrnou úspěšnost této skupiny zúčastněných překročil o 36,1%.

 

Lukáši, děkujeme za skvělou reprezentaci Gymnázia v Kojetíně a přejeme hodně úspěchů v celostátním kole!