Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

Rádi naše projekty Světové školy a Aktivního občanství v globálních souvislostech doprovázíme charitativní akcí a letos se nám povedly hned dvě. Ta první, která se odehrála v květnu, byla propojená se sportovní cyklistickou výzvou gymnázia. Společně s učiteli tělesné výchovy jsme motivovali studenty gymnázia k výšlapům do okolí s bonusem navíc. Za každé dva ujeté kilometry se načítala jedna koruna v pomyslné kasičce. Celkem studenti a učitelé najeli 5 448 km a v kasičce se tak nastřádalo 2 724 Kč. Tyto peníze budou věnovány projektu ZOO Zlín s názvem 4NATURE podporujícím kriticky ohroženého kopytníka saolu v Laosu, ohrožené ptáky pižmovky na Sumatře a záchranné centrum v Ekvádoru. 

Další charitativní akce byla ještě úspěšnější. Na červen jsme nachystali aukci háčkovaných zvířátek. Přes MS Teams mohli studenti i rodiče přihazovat částky k jednotlivým zvířátkům, kterých jsme v aukci nabízeli celkem 36. Jejich autorkami byla studentka Klára Dýmalová, paní učitelka Veronika Petřeková a paní ředitelka. Aukce trvala 10 dní a byla napínavá až do poslední chvíle, kdy se o některá zvířátka strhl „aukční boj“. Zvířátka se prodala všechna a výtěžek byl neuvěřitelných 14 585 Kč. Peníze poputují na podporu záchranných stanic v Česku (https://www.zvirevnouzi.cz/) a ohrožených želv v Indonésii (https://www.morskezelvy.cz).

Paní Svobodová, která se stará o ohrožené želvy na Borneu, reagovala na e-mail o zaslání 7 962 Kč takto:

„Vy jste neuvěřitelní! Děkuji moc!!! Je pro mě ohromně motivační, když vidím, kolik lidí pomáhá, aniž o tom vím, opravdu úžasné, všechny pozdravujte.“

 

Podrobnější poděkování najdete v příloze.

I paní Vadasová ze Zvířete v noci pod Českým svazem ochránců přírody reagovala na e-mail o zaslání částky 7 963 Kč takto:

„Moc děkujeme za podporu sbírky ZVÍŘE V NOUZI. Posílám poděkování za Vaši úžasnou charitativní aukci háčkovaných zvířátek, moc si Vaší pomoci vážíme.“

 

V příštím roce bychom rádi pokračovali ve Světové škole a Aktivním občanství s novým projektem, pravděpodobně s tématem odpadů. Jisté je ale to, že v září proběhne sběr starého papíru, jehož výtěžek opět věnujeme na nějakou charitu. Budeme rádi, když se do sběru zapojíte a tímto nás podpoříte.

Děkujeme všem, kteří se byť jen malou měrou zapojili do projektu a pomohli ho tak zrealizovat. Zvláštní poděkování patří paní ředitelce Květoslavě Švédové, paní učitelce Veronice Petřekové a studentům Kláře Dýmalové, Sáře Kurowské, Lence Kusákové, Martině Zavadilové, Michaele Hošťálkové, Marii Gefingové, Marianě Kocmanové, Haně Novotné, Ditě Komínkové, Denise Huťkové, Elišce Hrudníkové, Nicol Kamencové, Nikitě Hubáčkové, Danieli Paličkovi, Michalu Takačovi, Filipu Hlavinkovi a Jakubovi Obračajovi.

Projekt byl součástí projektu Aktivní občanství v globálních souvislostech a byl podpořen Nadací OSF v rámci programu Active Citizens Fund. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

 

Obrázek dole: