Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

Nejisté začátky mívají často dobrý konec a tak to bylo i s letošním projektem „V ohrožení“. Moc jsem si nedovedla představit, jak při distanční výuce zvládneme další projekt Světové školy a nového projektu Aktivní občanství v globálních souvislostech. Jsem moc ráda, že se ve škole našlo 16 pracovitých a šikovných studentek a studentů, kteří si téma projektu odhlasovali a pustili se do něj.

Už během distanční výuky jsme si v jednotlivých třídách povídali v rámci přírodopisu, biologie nebo zeměpisu o ohrožených živočiších ve světě i v Česku a o tom, jaký podíl mají na záchraně ohrožených druhů zoologické zahrady. Ty byly dlouho zavřené a častokrát se potýkaly s nedostatkem peněz. Proto jsme se rozhodli, že jim zkusíme pomoct alespoň prostřednictvím videa sdíleného na kanálu Youtube. Video vytvořil Daniel Palička z 2. ročníku a určitě stojí za zhlédnutí:

https://www.youtube.com/watch?v=46zPFox4-tc

Řada ze zoologických zahrad, které jsem odlovila, s vděčností reagovala na náš zájem o projekty ochrany a chov ohrožených druhů živočichů, fotografie použité ve videu jsme získali přímo od nich.

 

Namátkou vybírám mail od paní Galové ze ZOO Brno:

Moc děkuji za milý email, jsem moc ráda, že i v této podivné době takhle krásně motivujete studenty a zadala jste jim projekt na téma ohrožení živočichové. Moc se mi Váš projekt líbí, i to, že háčkujete zvířata a jejich prodejem získáváte peníze pro projekt. Jsou fakt kouzelná.

 

Pan Kossl ze ZOO Hluboká nad Vltavou napsal:

Moc děkuji, že nám pomáháte s šířením osvěty ochrany přírody a činnosti zoologických zahrad u studentů i veřejnosti.

 

Pokud byste se chtěli podívat na africké živočichy přímo v prostředí Krugerova národního parku v Jihoafrické republice, podívejte se na stream, který běží 24 hodin denně. Třeba budete mít štěstí a budete moci pozorovat slony, antilopy, pakoně, zebry nebo lvi prostřednictvím několika kamer rozmístěných v parku.

www.wildlife-watch.com

 

Obrázek dole: