Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

Ministerstvo zahraničních věcí nominovalo program Světová škola na prestižní ocenění Global Education Award, kterou pořádá GENE – Evropská síť pro globální vzdělávání. Ocenění se zaměřuje na dobrou a inspirativní praxi v oblasti globálního rozvojového vzdělávání.

Program Světová škola je určen mateřským, základním a středním školám. Certifikátem Světová škola se v současné době pyšní 101 českých škol a téměř dvě stovky dalších škol z Evropy. Gymnázium Kojetín je Světovou školou už pátým rokem. Máme za sebou projekty Kambodža, Ukrajina, Keňa, Tropické deštné lesy a fairtrade, letos se zabýváme ohroženými zvířaty ČR i světa. Základní filozofie podporuje vzdělávání a přípravu žáků na reálný život v globalizovaném světě a opírá se o jednoduchou metodologii tří kroků: uč se – zjišťuj – jednej. Naše gymnázium tento program rozvíjí ve spolupráci s olomouckou neziskovou organizací ARPOK.

Finalisté ceny Global Education Award budou představeni 7. dubna, slavnostní vyhlášení vítězů se bude konat 22. dubna 2021.

Obrázek dole: