Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

     Každoročně dosahují žáci Gymnázia Kojetín skvělých výsledků v okresních i krajských kolech zeměpisných soutěží. Jsem moc rád, že tomu ani letos není jinak.

     Ve středu 17. 2. 2021 se konalo okresní kolo Zeměpisné olympiády. Připravila ho Masarykova univerzita Brno a probíhalo on-line formou. Na nejlepší šedesátku zeměpisců okresu Přerov čekaly tři záludné testy. První z nich byl zaměřen na práci se školním atlasem, druhý na geografické znalosti a ve třetím museli žáci prokázat dovednosti z oblasti praktického zeměpisu. Naši borci se v soutěži rozhodně neztratili. Vybojovali si čtyřnásobný postup do finále Olomouckého kraje. V kategorii A nám postupem z druhého místa udělal velkou radost žák primy Adam Behanec. V kategorii B exceloval žák sekundy Quang Tu Le, který se umístil dokonce na místě prvním.  V kategorii C se žákům Gymnázia Kojetín podařil tzv. „double“. Vítězem kategorie se stal žák tercie Jiří Večeře a na druhém místě se umístila žákyně kvarty Lenka Kusáková.

     Všem reprezentantům děkujeme za reprezentaci školy, postupujícím gratulujeme a budeme jim držet palce v krajském finále Zeměpisné olympiády, které se bude konat ve středu 17.3.2021.

                                                                                                      Jiří Štefek

Obrázek dole: