Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

     Zdravím všechny žákyně a žáky, sportovkyně a sportovce, učitelky a učitele z Gymnázia Kojetín. Protože situace je jaká je a spousta z nás je nucena trávit více času u počítače než je zdrávo, rozhodli jsme se pokusit rozhýbat celé Gymnázium Kojetín pomocí projektu Sportovních výzev GKJ.

     O co vlastně jde? Na každý týden pokračující distanční výuky pro Vás připravíme jednu sportovní výzvu. Pokud ji splníte a pošlete nám o tom důkaz, zaevidujeme Vám splnění výzvy a za každé 2 splnění obdržíte  “jedničičku“ do TV případně do VSP. Ale pozor to není vše!!! Díky štědrým sponzorům akce, Městu Kojetín, Městu Chropyně a firmě PTÁČEK – pozemní stavby s.r.o., pro Vás máme přichystanou celou řadu atraktivních věcných cen. Na konci každé týdenní výzvy vylosujeme z těch, kteří výzvu splnili, jednoho výherce věcné ceny v každé kategorii. Na úplném konci projektu pak vyhodnotíme hlavní super cenou ty z Vás, kteří splní výzev nejvíce a oceníme i nejaktivnější třídní kolektiv.

     Co si mám představit pod pojmem Sportovní výzva GKJ? Nejrůznější pohybové aktivity a dovednosti. Máme připraveny výzvy zaměřené na obratnost, sílu, koordinaci, vytrvalost, rychlost a v neposlední řadě výzvy pro zlepšení nálady.

     Jak to tedy bude fungovat po technické stránce? Zřídíme pro Vás nové teamy v aplikaci Office 365. Budou se jmenovat Sportovní výzva Gymnázia Kojetín – vyšší gymnázium, Sportovní výzva Gymnázia Kojetín – nižší gymnázium a Sportovní výzva Gymnázia Kojetín – učitelé. Všem žákům i učitelům školy přijdou pozvánky do nových týmů. Každé úterý v 00:01 hodin Vám v týmu bude zveřejněna nová Sportovní výzva Gymnázia Kojetín. Na její splnění a zaslání požadované zpětné vazby máte čas do následujícího pondělí do 8:00 hod. V pondělí dopoledne proběhne zpracování výsledků a vylosování výherců zvlášť v kategoriích nižšího a vyššího gymnázia. Jména výherců pak budou zveřejněna v týmu.

     Co je to zpětná vazba? Zpětnou vazbou o splnění/nesplnění výzvy rozuměj nejčastěji fotku, „videjko“, „sjetinu“ sporttestru či sportovní aplikace v mobilním telefonu, kterou pošleš přes soukromý chat v aplikaci Teams správci týmu nebo přes odevzdání úkolů v zadání Teamu. Takto poslaný materiál budeš vidět pouze ty a správci teamů - v kategorii nižšího gymnázia paní učitelka Pavla Černá, v kategorii vyššího gymnázia já a v učitelské kategorii paní učitelka Marie Hudcová. Zaslané fotky a videa nebudou bez tvého výslovného souhlasu námi nikde zveřejňovány a o to samé prosíme i Vás – nezveřejňujte naše videa. Klidně můžete posílat i záznamy o nesplněné nebo nepovedené výzvě.  Čas od času budou i tyto ohodnoceny – minimálně jedničkou a možná i něčím dalším.  Buďte kreativní a originální.

     Kdy to celé začne? V pondělí 1. 2. 2021 budete pozváni do teamu Sportovní výzva Gymnázia Kojetín. V úterý 2.2.2021 v 00:01 hodin bude zveřejněna první Sportovní výzva Gymnázia Kojetín.

     NEJDŮLEŽITĚJŠÍ:

1) Bezpečnost!!! Před každou výzvou se řádně rozcvičte a zahřejte. Odstraňte ze svého těla zbytečnosti (řetízky, náramky, prstýnky – však to znáteJ).  Zkontrolujte prostor, ve kterém chcete výzvu plnit. Odstraňte z něj vše, co by pro Vás mohlo být nebezpečné. Při plnění výzvy mějte u sebe někoho dalšího, kdo Vás třeba bude natáčet a v případě potřeby vám poskytne pomoc, kdyby se něco zvrtlo. 2) Nenechte se odradit prvním neúspěchem, trénujte, přemýšlejte a vytrvejte. I my (rozuměj učitelé TV a VSP) jsme s plněním některých výzev měli nemalé problémyJ. Klidně můžete požádat o radu a pomoc vyučujícího ve vašich dobrovolných on-line hodinách TV/VSP.  

2) Fair play!!! Podvádět je snadné, ale nikam Vás to neposune – spíš naopak. Tak buďte fair.

3) Nezapomeňte!!!  Včas poslat zpětnou vazbu.

4) Bavte se!!! Není přece nejdůležitější splnit, ale rozhýbat se a užít si to.  

     Dál už je to jen a jen na Vás, jestli se zapojíte a uděláte něco pro zlepšení svého zdraví a nálady, nebo budete dál „hnípat“ u obrazovek s náladou pod psa a s bolavou, ochablou a rozplizlou tělesnou schránečkou.

     Další podrobnosti o akci najdete v teamu Sportovní výzva Gymnázia Kojetín. S případnými dotazy se obracejte na mě.

Věřím, že se zapojíte.

Těším se na vaše výkony.

Jiří Štefek

Obrázek dole: