Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

V týdnu od 7.-11.9. 2020 naše třída odjela na Letní výchovně vzdělávací kurz do Buchlovic do Penzionu Na přehradě.

V pondělí hned po příjezdu a ubytování pro nás už byl připraven první program, který se týkal poučení o první pomoci, při kterém jsme si první pomoc vyzkoušeli i v praxi. Tím jsme za tento den ani zdaleka neskončili, na odpoledne pro nás byl naplánovaný výlet na ranč v okolí, přičemž jsme si po cestě doplňovali své zeměpisné znalosti a večer se pak věnovali nejdříve sportovním aktivitám a pak dalšímu vtloukání informací do našich hlav ohledně ochrany osob při mimořádných událostech.

Úterý bylo z celého týdne asi nejnáročnější, čekal nás totiž celodenní výšlap na hrad Buchlov, kdy byly naše nohy podrobeny trochu testu výdrže – celá trasa totiž měřila asi 17 km a často byla do kopce. Po cestě na Buchlov jsme se zastavili i v buchlovickém zámku a jeho krásných zahradách a následně v centru Buchlovic na oběd. Pak už jsme zamířili rovnou na hrad a jeho prohlídku. Ve výsledku si myslím, že navzdory náročnosti výletu, jsme si ho všichni moc užili. Večer nás pak čekal seznamovací program s 1. ročníkem.

Následující dva dny – středu a čtvrtek – jsme se pak soustředili na poznávaní sebe samých, svých spolužáků a utužování kolektivu za pomoci kouče, což bylo taky rozhodně super a každý z nás se dozvěděl o sobě nebo o někom jiném nejednu novou věc.

Ve čtvrtek večer jsme potom obě třídy uspořádaly táborák, kde se zpívalo a ukusoval se u toho špekáček s chlebem. Od táboráku jsme se potom přesunuli na závěrečnou diskotéku, která měla sloužit jako takové rozloučení s kurzem. Tenhle večer byl vážně skvělý.

A v pátek už nás čekal smutný odjezd, vyklízení pokojů a závěrečný test na všechny znalosti, které jsme během kurzu získali.

Tenhle týden podle mě každému z nás něco dal a rozhodně splnil svůj účel v tom, že nás poučil a stmelil nás jak jako třídu, tak jako jednotlivé kamarády mezi sebou. Všichni na něj budeme rádi vzpomínat.

Kateřina Novotná - V5

Obrázek dole: