Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

Do letošního ročníku Geologické olympiády se na naší škole přihlásilo celkem 21 šikovných žáků, z toho ale pouze 4 žáci z nižšího gymnázia. Školní i okresní kolo jsme zvládli ještě v lednu prostřednictvím on-line testů geologických znalostí.

Ve školním kole byli nejúspěšnější tito žáci:

  • v mladší kategorii Roman Chylík (1. místo), Hanka Černocká (2. místo) a Mája Kocmanová (3. místo), všichni z kvarty
  • ve starší kategorii Terka Kulhánková (1. místo) ze septimy, Tom Flídr (2. místo), Filip Hlavinka (3. místo), oba ze sexty

V okresním kole, které už bylo ztížené otevřenými úlohami, si nejlépe vedli:

  • v mladší kategorii Roman Chylík (1. místo), Matyáš Zatloukal (2. místo) a Mája Kocmanová (3. místo), všichni z kvarty
  • ve starší kategorii Martin Flídr (1. místo), Terka Kulhánková (2. místo), oba ze septimy, Tom Flídr (3. místo) ze sexty

Do krajského kola postoupilo celkem 14 žáků. Mělo se konat koncem března ve vlastivědném muzeu v Olomouci, ale karanténa nám výpravu do Olomouce překazila. Naštěstí jsme o možnost soutěžit na krajské úrovni nepřišli. Organizátoři jsou flexibilní (na rozdíl od organizátorů Biologické olympiády) a operativně uspořádali i krajské kolo on-line. Proběhlo 15. dubna a vzešly z něj 3 místa „na bedně“. V mladší kategorii byla v kraji druhá Hanka Černocká a třetí Mája Kocmanová, obě z kvarty, ve starší kategorii se to ještě povedlo Tomovi Flídrovi ze sexty. Úspěšnými řešiteli byli ve starší kategorii na 4. místě Martin Flídr a na 6. místě Terka Kulhánková. Dalšími pěknými umístěními byli: na 7. místě Filip Hlavinka, na 8. místě Tom Kříž, na 9. místě Michal Takač a na 10. místě Eliška Bělková a Verča Synková.

Účastníkům všech úrovní soutěže děkujeme za reprezentaci a výhercům gratulujeme!

Zároveň se v příštím školním roce těšíme na nové zájemce v mladší kategorii, především z budoucí kvarty a tercie, neboť letošní kvartáni postoupí do starší kategorie.