Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

           V týdnu od 2. do 6. března 2020 se konal poslední z plánovaných lyžařských a snowboardových kurzů Gymnázia Kojetín. Zúčastnili se ho všichni žáci sekundy GKJ (30). Tradiční destinací byly Kunčice u Starého Města pod Kralickým Sněžníkem. V místním skiareálu jsme využili cvičnou louku a sjezdovky Hájovna i Triangl s 50 cm technického sněhu. Zázemí kurzu nám vytvořila chata U profesora - útulné pokojíčky, výborná domácí strava, klubovna, herna pro stolní tenis a novinka – termální bazének se slanou vodou.

             Přes počáteční komplikace žáků se zapomínáním všeho možného i nemožného, přes proměnlivost počasí (déšť, sněžení, oblačno, jasno, teplo, mráz), přes jízdu do ochranných sítí u sjezdovky, přes výjezdy ze sjezdovky na zelenou louku, jsme si kurz užili. Denně žáci zvládli 2 výukové bloky na sjezdovce, relaxaci v bazénku, večerní program plný her, Kunčickou hádačku, bodování pořádku na pokojích,..

            Velice mě těší, že se kurz obešel bez úrazů a zdravotních komplikací, všichni lyžařští a snowboardoví začátečníci zvládli jízdu na všech místních sjezdovkách, vlecích i lanovce. Pokročilí jezdci se zdokonalili ve svých dovednostech. Opět rád tlumočím poděkování provozovatelů chaty U profesora za vzorné chování našich žáků.

 

Obrázek dole: