Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

Už na konci listopadu začaly ve třídách nižšího gymnázia preventivní lekce s lektory přerovské KAPPY-HELP a v prosinci proběhla ta poslední. Primáni se učili rozlišovat, co je dobré a co špatné. Sekunda mluvila o manipulaci, o nátlaku a o tom, jak nepodlehnout. Tercie svůj program zaměřila na stereotypy konzumní společnosti a na masmédia, která nás dnes a denně něčím ovlivňují, na poznávání vlastních pozitiv. Program kvarty nesl název „Dobré vztahy, cesta k přátelství“ a byl zaměřen na mezilidské vztahy, jejich vytváření a fungování.

 

…ve velké části dotazníků od žáků byla na otázku „co mi dnešní setkání dalo, co nového jsem se dozvěděl/a?“ odpověď ve smyslu „mít se rád“. Například: „Mám si sebe víc vážit“; „že každej je krásnej“; „dost jsem se zapřemýšlela, neměla bych brát poruchy příjmu potravy na lehkou váhu“; „že musím mít ráda sama sebe“; „že je každý něčím krásný“; „větší sebevědomí, mít se rád“; „že se mám přijmout, jaká jsem“ atd.

                                                                                                           lektorky tercie

 

KAPPA byla jako vždy super – naučná a zábavná. Hry byly boží, ty názvy her zněly zvláštně, jako třeba „upíři“, žabka“ atd. Ale nakonec se z toho vyklubaly zábavné hry. A téma Co dělat, když jsem v úzkých bylo super a nás to bavilo. Jedna hodina ze čtyř byla jenom o tom tématu, co dělat, co si myslím, že všichni poctivě poslouchali a říkali jejich typy, a potom sis z toho mohla udělat divadlo, což bylo naučné a srandovní. Za nás super zkušenost a zábava.

                                                                                                     Viktorie S., sekunda

 

Obrázek dole: