Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

Výběr chlapců z VG se poprvé za čas účastnil házené, ne Národní házené, ale té co běžně vídáme v médiích.

Hrálo se v Hranicích na Moravě systémem „každý s každým“ 2 x 15 minut. Turnaje se zúčastnily tři hranické střední školy a naše gymnázium.  V Hranicích je tento sport dost rozšířený, takže všechny tyto týmy se skládaly z chlapců, kteří tento sport hrají na vysoké výkonnostní úrovni. Naši chlapci proti největším favoritům (GH a SPŠ) neudrželi krok a po rychlém vedení 1:0 tak i rychle prohrávali. Cílem tedy bylo porazit „lesníky“. Každou odehranou minutou na palubovce naši borci získávali zkušenosti a své soupeře patřičně potrápili. Nutno říct, že kondičně nezaostávali, ba naopak. V posledním utkání proti Střední lesnické škole chlapci zaspali úvod a rázem prohrávali 1:4. Potom ale došlo k obratu a chlapci předvedli „lesníkům“ frustrující výkon. Po poločase 6:5 pro GKJ premiérově na této akci hoši vybojovali výhru 15:7 a zároveň krásnou bronzovou pozici.