Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

Zájem o strojařský obor, elektrotechniku a touhu po úspěchu opět projevili nadaní žáci našeho gymnázia. Tým ve složení Ondřej Galeta, Filip Novotný a Jakub Okruhlica (všichni V8) již minulý rok prokázal své dovednosti na soutěži Roboti@FSI, kterou pořádala Fakulta strojního inženýrství VUT Brno. Letos se rozhodli pro mnohem větší výzvu, a to pro účast v Robo-soutěži Fakulty elektrotechnické ČVUT.

Zadání soutěže bylo oproti zkušenosti z minulého roku mnohem komplikovanější, navíc měli naši soutěžící nevýhodu, a to technicky zastaralejší typ stavebnice.  I s tím se však dokázali poprat. Cílem soutěže bylo sestrojit legorobota, který bude schopný překonat překážkovou trať, nepřevrátí se, neztratí žádnou svou součást a zdárně dojede do cíle.

Díky značné píli, kterou kluci do svého robota vložili, můžeme hrdě oznámit, že jejich produkt dokázal v tvrdé konkurenci bojovat statečně a z celkového počtu 38 přihlášených týmů skončil na krásném čtvrtém místě. Díky svému výsledku si kluci zajistili účast na finálovém klání, které se koná 13. prosince 2019. Doufáme, že budou opět velmi úspěšní, a budeme jim držet palce.

F.N.

Ověřená instituce

Gymnázium, Kojetín, Svatopluka Čecha 683 - ekatalog.czGymnázia - ekatalog.cz

Kdo je online

Je zde 0 uživatelů online.

RSS kanál