Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

„Prožitkem se formuje osobnost“ – tvrdí Sdružení D z Olomouce.  Naše spolupráce s ním probíhá už několik let. Zatímco loni přivezli lektoři programy pro starší žáky, letos jsme je pozvali mezi primány a sekundány. Aby si prožili příběh Sona, kterého ohrožuje násilnická parta. Aby věděli, jak se pozná šikana, jak bolí a jak z ní ven.

Originální zážitkové programy cílí na vytváření dobrých vztahů, tolerance a bezpečí. Žáci na příbězích spolupracují, improvizují, hrají, řeší. Vtáhnou je do děje a učí empatii.

Programy letos vedli: MgA. Jan Šprynar a PhDr. Hana Dziková.

Tenhle projekt se mi velmi líbil. Naučila jsem se zase něco nového, ale ne že bych se to našprtala, ale naučila jsem se to hrou. Další věc, co nás všechny bavila, byly otázky, které byly na nás, ale nebyly tak obyčejné, jako: jak se jmenuješ atd. Za naši třídu – kladná zkušenost.

                                   Viktorie Soukupová, sekunda

 

Bylo to naprosto fantastické a zábavné. Takových divadel je málo. Navíc to bylo opravdu naučné. Snažili jsme se Sonovi pomoci, a myslíme, že nyní už bude skvělý a snad nešikanovaný. Dali bychom 5 hvězdiček a doufáme, že příští rok přijedete zase.

                                  Aleš Krchňák, Matouš Krchňák, sekunda

 

 

Obrázek dole: