Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů

Středa 25. září 2019 byla pro první ročník a kvintu jedinečná. Žáci z obou tříd se totiž v rámci speciální exkurze vydali na výpravu do Holešova, kde prožili velmi zajímavý den. Ale začneme pěkně postupně.

 

Vše začalo docela obyčejně. Studenti vyrazili do školy, přičemž všichni byli rozděleni na dvě skupiny. Ti, kdo měli jako volitelný předmět vybraný výtvarnou výchovu, nejdříve během první vyučovací hodiny usilovně pracovali na svých osobitých výtvorech, u kterých se snažili vyhrát si s každičkým drobným detailem. Po skončení hodiny pak následovala pauza na svačinu. Během ní se studenti posilnili, jelikož věděli, co je posléze bude čekat. Následně totiž probíhala hromadná příprava. Žáci obou tříd se sešli dole u šaten a pod vedením paní učitelky Mikle a pana učitele Matějčka se vydali na nádraží.

 

Na nádraží se všichni postarali o zakoupení jízdenek z Kojetína do Holešova. A pokud nebyli jako já, můžu totiž pokazit naprosto cokoliv, pak to nebyl žádný problém. Poté už následovala poklidná cesta vlakem. Každý ji prožil po svém. Zatímco někteří jedinci si četli komiks nebo obsáhlou knížku, jiní naopak využili chvíle a po celou dobu cesty debatovali s ostatními o různých věcech. Jedno téma střídalo druhé, přičemž cesta krásně plynula.

 

Netrvalo dlouho a vlak dorazil do Holešova, kde jsme všichni vystoupili. Ihned nato následovala cesta k zámku, jehož krásu jsme mohli obdivovat ze všech stran. Šli jsme se podívat na unikátní výstavu loutek a loutkového divadla. Dozvěděli jsme se zajímavé informace nejenom o loutkovém divadle, ale taktéž o lidech, kteří se podíleli na jeho vývoji. Mimo to jsme dostali možnost si prohlédnout loutky všeho druhu - od normálních lidí až po zvířata, čerty a kostlivce s kyselými tvářemi a s kosami v rukou - a na samotný závěr prohlídky si všichni museli vybrat jednu konkrétní loutku, kterou následně měli nakreslit na papír ve skicáku.

 

Posléze následoval rozchod, kdy po dobu jedné hodiny se mohli všichni volně rozejít. Zatímco já jsem toho moc nenachodil, protože jsem si tou dobou v klidu četl, většina si urychleně zašla koupit kebab. Mnozí z nás na něj totiž měli šílenou chuť. A jak lépe zahnat hlad, že?

 

Následovalo společné fotografování, jež jsme všichni zvládli, potom krátká procházka, která byla doplněna o návštěvu židovského hřbitova, a pak už přišla jenom zpáteční cesta, která proběhla naprosto bezproblémově.

 

Všichni jsme si tuto exkurzi náramně užili. Osobně doufám, že podobných akcí se někdy v budoucnu dočkáme znovu, neboť to byla náramná podívaná. Náhled do historie loutek byl navíc velmi pěkným doplňkem běžné školní práce. Jen to počasí mohlo vyjít lépe, ale to je pouze drobná vada na kráse.

 

Daniel Palička, 1. ročník

Obrázek dole: