Přihlášení

Powered by Drupal

Projekty

Jste zde

Domů
Pavučina

 

Žáci primy našeho gymnázia se po dlouhých dvou měsících prázdnin vydali na seznamovací kurz, který pro ně již tradičně pořádáme na horské chatě Čerňava na Tesáku v Hostýnských vrších. Jelikož letošní termín kurzu byl 4.-6. září, naskytla se možnost poznat své nové spolužáky již v prvním školním týdnu a vytvořit tak jedna z prvních přátelských pout v novém prostředí.

 

 

 

Od začátku bylo poznat, že se všichni na kurz moc těší, a tak se odjezd od gymnázia povedl na jedničku. Kufry a tašky jsme měli v autobusu naskládané v rekordním čase a na cestu jsme se vydali v předstihu. Na Tesák nás paní řidička přivezla za necelou hodinku a začalo první seznamování v podobě zozdělení chlapců a děvčat na pokoje. Potom už žezlo převzali instruktoři z Domu dětí a mládeže Kojetín, kteří měli pro naše děti tradičně připraven pestrý program. Připravili si pro nás aktivity jako tvoření rovnostranného trojúhelníku, kdy vrcholy byli samotní žáci; seřazování se podle délky vlasů, data narození a mnoha dalších kritérií. Po tomto zahřátí a dobrém obědě jsme se ze zahrady za chatou přesunuli do lesa, kde jsme stavěli z dostupného materiálu ikonické stavby Evropské unie, a to ve 2D i 3D provedení. Nechyběla ani náročnější aktivita v podobě přenášení lístečků pomocí brčka, hon na bandity či další týmové soutěže. Na území lesa jsme se pro týmové aktivity vrátili i druhý den, kdy děti čekalo jak poznávání stromů, vědomostní kvíz, házení šiškami na přesnost a mnohé další, to vše samozřejmě ve stále se obměňujících týmech, aby měli žáci možnost poznat opravdu každého ze svých řad. Nedílnou součástí kurzu byly ale i „otázky na tělo“ pro třídní učitelku Moniku Štefkovou, která na všechny s radostí odpověděla a umožnila tak své třídě více poznat i ji samotnou a poprvé si opravdu popovídat.

 

Zapomenout nemůžeme ani na zpívání všech možných i nemožných českých i zahraničních písniček za doprovodu kytary, které se ujal právě instruktor DDM. Děti si některé písně oblíbily natolik, že je pěly i druhý večer u táboráku při opékání špekáčků a dokonce i v autobuse na cestě zpět domů - melodii přerušilo až vystupování z autobusu u budovy gymnázia.

 

Velké nadšení vzbudilo i kreativní tvoření tzv. mandal, čili vysypávání obrazců barevným pískem. Někteří tuto aktivitu označili za přímo relaxační a bylo zajímavé pozorovat různá barevně i technicky jiná provedení původně totožných obrazců. Těmito uměleckými díly si žáci vyzdobí svou třídu a na svůj první společně strávený čas tak budou mít hezkou vzpomínku.

 

Všem žákům primy přejeme příjemných osm let strávených na našem gymnázium, spoustu studijních i osobních úspěchů a mnoho hezkých společně strávených chvil a nevšedních zážitků.

 

 

 

Mgr. Marie Braunerová

 

vedoucí seznamovacího kurzu

 

Obrázek dole: 
Kdo je za dekou?
Mandaly
Ikonické stavby EU
Věž ze špejlí

Komentáře

Adaptační kurz primy na Tesáku

Dobrý den, je možné si prohlédnout více fotek nebo si je stáhnout? Děkuji Bíbrová.